61

ЦСКА удари Лудогорец и намали разликата на 2 точки

ЦСКА завърши отлично годината като успя да победи Лудогорец с минималното 1:0 на "Българска армия" в отложен от третия кръг двубой от efbet Лига. "Червените" доиграха срещата с човек по-малко, след като в 90-ата минута Карло Мухар бе изгонен за втори жълт картон. Това бе първи успех на наставника на армейците Стойчо Младенов над делиорманци. С него те намалиха разликата на върха на 2 точки в полза на разградчани преди пролетния дял от първенството.

За първи път от сезон 2015/16 Лудогорец допуска 4 загуби през сезона, като тогава те са за цялата кампания, а до момента през този сезон разградчани са изиграли 18 мача.

Победното попадение за "армейците" бе дело на капитана Юрген Матей, който в 77-ата минута с глава прати топката във вратата на Серджио Падт. След центриране от свободен удар на Карол Метс Шакил Пинас заспа и Матей опъна мрежата зад Падт.

Домакините можеха да отбележат и в 14-ата минута, но тогава ударът на Яник-Сони Вилдсхут се спря в левия страничен стълб на вратата, пазена от Падт.

В края на двубоя Иван Турицов трябваше да бъде заменен от Пламен Гълъбов, но легна на тревата и се наложи медицинският щаб на "червените" да влиза на терена. Това породи нерви и сблъсъци между футболистите на двата тима. Страстите не се успокоиха, като разправиите се пренесоха и пред резервната скамейка.

След победата ЦСКА вече има 40 точки на второто място във временното класиране, а Лудогорец е първи само с две точки повече.