ЦСКА-София удари Осиек в голов трилър

ЦСКА победи Осиек с 4:2 в мач от трети квалификационен кръг на Лигата на конференциите, игран на Националния стадион "Васил Левски".

Попаденията за "армейците" станаха дело на Мазику, Кери, Кайседо и Йомов. Така ЦСКА стана сериозен фаворит за класиране напред преди реванша, който е след седмица в Хърватия.

Срещата започна с натиск на "червените". Първата възможност за домакините дойде в 9-ата минута, когато Греъм Кери стреля от малък ъгъл отляво, стражът изби. Последва корнер, след който Антов отправи топчен удар с глава, но вратарят отново се намеси

В следващите минути хърватите опитаха отговор, но подемът им беше доста за кратко. В 25-ата минута, Кери видя добре Йомов в наказателното поле, халфът му върна, но ирландецът не успя да си нагласи хубаво топката и стреля встрани.

Три минути по-късно, Турицов центрира отдясно, от малък ъгъл към далечната греда, където Кайседо не успя от чиста позиция да засече с глава и да разстреля мрежата на гостите.

Само две минути по-късно "червените" поведоха. Юга спечели топката и намери Брадли Мазику, който напредна самостоятелно и навлезе в наказателното поле, отправяйки удар с десния крак за 1:0.

Девет минути по-късно, Йомов подаде малко по-силно наТурцов, но той почти от линията центрира в наказателното поле към Кери, който от задна греда вкара с глава за 2:0. Вихрушката от голове продължи.

Само минута по-късно, Шкорич засече с глава от корнер и върна едно попадение за 2:1.

В 42-ата минута резултатът вече бе 3:1. Кайседо бе намерен отлично с центриране на Йомов отдясно и с глава нападателят се разписа за 3:1.

През втората част, темпото спадна. Осиек опита да измисли нещо в атака, но така и не успяваше да измисли нищо съществено пред вратата на Густаво Бусато.

В 50-ата минута Филолич се измъкна и стреля с глава към вратата на "червените", но стражът на домакините внимаваше и улови без особен проблем.

В 62-ата минута се стигна до нов шанс за "червените". Йомов напредна и навлезе в наказателното поле, защитата на гостите затвори играча, който все пак успя да подаде към Яник Вилдсхут, но ударът му не се получи.

В 74-ата минута домакините вкараха още едно попадение. Жорди Кайседо бе в основата на гола след като проби отляво и подаде към Георги Йомов, за който остана по-лесното - да отклони за 4:1.

В самия край на мача, Осиек върна попадение след като Тунжагич стреля, Антов опита да избие, но в крайна сметка насочи топката към собствената си врата.