64

ЦСКА-София и Лудогорец победиха с автоголове

ЦСКА-София и Лудогорец спечелиха първите си мачове от плейофния кръг в Лигата на конференциите с по 1:0, при това и двете попадения бяха дело на съперниците им от Базел и Жалгирис.

Единствения гол на мача в София падна в 70-ата минута, когато Лопес от Базел си отбеляза автогол.

Българският тим можеше да вземе и по-голяма преднина преди реванша, но в 85-ата минута съдията подмина дузпа за "червените" след игра с ръка на Шалай,

В 70-ата минута, когато Турицов и Гарсес разиграха добре отдясно. Последва остро центриране на крилото. Най-слабият на терена - десният бек Лопес, пробва да го изчисти, но прати топката в собствената си врата - 1:0 за ЦСКА - София.

В 81-ата минута Вион шутира по земя от фал, а Хит улови. Пет минути по-късно Шалай игра с ръка в собственото си наказателно поле след центриране от фал и падна. "Червените" с основание претендираха за дузпа, но реферът отсъди нарушение за Базел.

ЦСКА - СОФИЯ - БАЗЕЛ 1:0

1:0 Серхио Лопес 70 авт.

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 4. Кох, 6. Петров, 21. Юга, 10. Йомов, 15. Вион, 7. Линдсет, 27. Гарсес, 28. Морено

БАЗЕЛ: 1. Хит, 22. Лопес, 15. Нуху, 4. Комас, 21. Пелмард, 8. Диуф, 23. Бургер, 27. Ндой, 20. Фрай, 7. Милър, 9. Андуни

Лудогорец победи с 1:0 Жалгирис в Разград. "Орлите" стигнаха до успеха с попадение още във втората минута, като автогол Иван Татомирович прати топката в собствената си врата.

Разградчани могат да съжаляват, че не взе по-сериозен аванс преди реванша след седмица, тъй като през първата част и особено в първите минути имаше тотално превъзходство и на три пъти удари гредите преди почивката.

Кирил Десподов центрира от пряк свободен удар във втората минута, а Иван Тутомирович засече с глава топката в собствената си врата.

В края на мача гостите останаха с човек по-малко, след като резервата Донатас Казлаускас си изкара два жълти картона. Кирил Десподов пък бе официално предупреден и ще пропусне реванша заради натрупани картони.

ЛУДОГОРЕЦ 1:0 ЖАЛГИРИС
1:0 Татомирович (2-автогол)

ЛУДОГОРЕЦ (4-2-3-1):  12. Слуга, 4. Сисиньо, 24. Вердон, 14. Групер, 3. Недялков, 82. Йорданов, 6. Пиоторвски, 90. Делев, 11. Десподов, 37. Текпетей, 9. Тиаго
Старши треньор: А. Шимунджа

ЖАЛГИРИС (4-4-2): 1. Гертмонас, 13. Миколюнас, 15. Татомирович, 4. Казуколовас, 3. Павелич, 26. Любисавлевич, 23. Буф, 5. Горобсов, 99. Ойевуси, 10. Оливейра, 92. Урега
Старши треньор: В. Чебурин