61

ЦСКА напред в Европа, Левски отпадна и от малтийци

Левски написа нова срамна страница във футболната ни история в евротурните, след като отпадна от Хамрун Спартанс от Малта. Сините загубиха с 1:2 реванша в редовното време и продълженията. а при дузпите гостите бяха по-точни.

Драмата беше пълна пред препълнените пълните трибуни на "Георги Аспарухов", след като гостите поведоха в 78-ата минута с гол на Гюламие. Цунами  обаче изравни в 91-ата минута, но Камензули шокира "Герена" с гол веднага след подновяването на играта и прати срещата в продължение. Капитанът Николай Михайлов определено има вина заедно със съотборниците си пред него за двата гола на Хамрун, което се оказа и решаващо за крайния резултат.

Националният вратар спаси четвъртата дузпа на Феделе, за да запази шансовете на своя тим, но се оказа, че е излязъл напред и трябваше да има пребиване, след което играчите на Хамрун изпаднаха в екстаз, тъй като постигнаха най-големия успех в своята история.

ЦСКА продължи напред в Лига на конференциите след победа с 2:0 над Сейнт Патрик на реванша в Дъблин. Червените станаха първият български отбор, който продължава в евротурнирите, след като е загубил у дома. В първата среща ирландците спечелиха с 1:0.

Герой за ЦСКА стана Маурисио Гарсес, който се отличи с гол в 11-ата минута и спечели дузпата, реализирана от Иван Турицов в 81-ата минута.

о края властваха нервите, а след последния сигнал се стигна и до сблъсък на терена, като Брадли де Нойер от ЦСКА бе изгонен. Преди това имаше и удар по капитана на българския тим Юрген Матай, а треньорът Саша Илич опита да разтървава играчите и бе бесен от поведението на Де Нойер, който ще бъде наказан поне за единия сблъсък с Базел.

В следващия кръг "червените" ще се изправят срещу Базел, който елиминира Брьондби след изпълнение на дузпи в реванша.