ЦСКА го направи, влезе групите с 3:0 над Виктория Пилзен ВИДЕО

ЦСКА се класира за груповата фаза на Лига на конференциите след паметна победа с 3:0 над Виктория (Пилзен) на реванша в столицата. Червените бяха загубили първата среща в Чехия, но с вдъхновена игра вкараха три безответни гола пред погледа на легендата Христо Стоичков.

Греъм Кери откри резултата в 7-ата минута, а в 62-ата Георги Йомов удвои. В 111-ата минута червените останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Кайседо. Въпреки това в 119-ата минута Юрген Матай вкара трети гол. Армейците заличиха двете попадения пасив в редовното време, а в продълженията и с човек по-малко защитникът Матай хвърли в екстаз мокрите до кости от проливния дъжд свои фенове на Националния стадион "Васил Левски".

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 19. Иван Турицов , 26. Валентин Антов, 2. Юрген Матей , 18. Брадли Мазику, 15. Тибо Вион (56- 29. Томас Лам ), 3. Жеферсон, 8. Греъм Кери ,10. Георги Йомов  , 9. Жорди Кайседо  , 10. Яник Вилдсхут (90+2-  23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 6. Жуниор Нзила, 11. Хамза Чатакович, 16. Асен Дончев, 20. Християн Петров, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Томас Лам
Треньор: Стойчо Младенов

Виктория Пилзен: 16. Алеш Хрушка, 14. Радим Резник (89- 11. Матей Хибс), 35. Филип Каша, 4. Лудек Перница (106- 22. Якуб Брабец), 24. Милан Хавел, 39. Доминик Яношек, 50. Адриел Ба Луа (90+1- 5. Жоел Каямба (114- 9. Жан-Давид Бугел)), 31. Павел Шулц , 20. Павел Буча, 18. Джон Москера (106- 21. Шимон Фалта), 15. Томас Чори
Резерви: 13. Мариан Твърдон, 36. Индрих Станек, 2. Лукаш Хейда, 5. Жоел Каямба,  9. Жан-Давид Бугел, 11. Матей Хибс, 19. Михал Хлавати, 21. Шимон Фалта, 22. Якуб Брабец, 26. Лукаш Матейка, 66. Мирослав Качер, 99. Ндиайе
Треньор: Михал Билек