ЦСКА 1948 нанесе трета загуба на Локо в контролите

Локомотив Пловдив инкасира трета загуба в контролите от предсезонната подготовка. Черно-белите завършиха лагера си с поражение с 1:2 от ЦСКА 1948 на стадиона в село Рилци. Лукас Салинас вкара за пловдивчани, които ще имат три дни почивка, а от понеделник подновяват занимания на Лаута. За червените се разписаха Валентин Йосков и Галин Иванов.

Наставникът на Локо Александър Тунчев отново започна със състава, на който вероятно ще разчита в официалните мачове. Титуляр на вратата бе Илко Пиргов, а пред него Крис Гомис, Александър Биков и Артур Крачун стартираха като защитна тройка. Бирсент Карагарен и Конър Руан играха като халф-бекове, а тройката халфове бе Петър Витанов, Лукас Салинас и Парвиз Умарбаев. Изнесен напред като чист нападател бе Георги Минчев, а зад него игра капитанът Димитър Илиев. След почивката влязоха вратарят Кристиян Томов и полевите играчи Мартин Паскалев, Видол Сейменски, Петър Петров, Емил Янчев, Айвън Ангелов, Александър Колев, Иван Сулев, Иван Арамазов, Иван Михайлов и Александър Иванов.

Локо влезе по-активно в мача и преди да изтече половин час националният вратар Даниел Наумов отрази два удара на Бирсент Карагарен и един на Даниел Наумов. В 30-ата минута обаче Йосков откри за червените.

300 секунди по-късно пловдивчани изравниха. Димитър Илиев с хубав пас намери в пеналта Салинас, който с отмерен удар не остави шансове за Наумов.

След направените смени качеството на игра през втората част видимо падна. Галин Иванов донесе победата на ЦСКА 1948 с далечен удар в 64-ата минута, а до края голови опасности пред двете врати нямаше.

Последната контрола на Локо преди старта на първенството е идния петък, когато черно-белите ще се представят със спарниг срещу Хебър.