Чудо! Нов лидер в efbet лига, не е Лудогорец ВИДЕО

Локомотив (Пловдив) излъга Берое с 1:3 в Стара Загора и поведе класирането в efbet Лига след 8-ия кръг. Диниш Алмейда изведе "смърфовете" напред с попадението си в 12-ата минута. Иван Минчев изравни от дузпа в 31-ата минута. Илич вкарва втори гол за Локо в 83-ата, само пет минути след появяването си на терена. Димитър Илиев довърши зелените с попадение от дузпа в 93-ата минута.

Салинас центрира от пряк свободен удар отдясно, Алмейда се измъкна от Цветков и с глава прати топката във вратата.

Иван Минчев бележи от дузпа за 1:1 в 31. минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Алмейда срещу Фал. Минчев застана зад бялата точка и прати Луков в обрания ъгъл.

Пет минути по-късно защитата на Локомотив не успя да изчисти добре едно центриране отдясно. Топката стигна до Крум Стоянов, който шутира над вратата от удобна позиция.

Опасен удар на Минчев от пряк свободен удар почти веднага след старта на второто полувреме, топката профуча покрай лявата греда на Луков.

Илич влиза на мястото на Умарбаев (58 минута).

Салинас центрира от пряк свободен удар в наказателното поле, където Кристиан Илич бе забравен и халфът с глава направи Василев безпомощен за втори път в 63-ата минута.

90-та минута Иван Минчев е изгонен за втори жълт картон.

Митко Илиев бележи от дузпа за крайното 1:3! В 93-ата минута Карагарен нахлу в наказателното поле, където бе препънат от Мезаг.

БЕРОЕ - ЛОКОМОТИВ ПЛОВДИВ 1:3
0:1 Диниш Алмейда 12, 1:1 Иван Минчев 31-дузпа, 1:2 Кристиан Илич 63, 1:3 Димитър Илиев 90+3-дузпа

БЕРОЕ: 1. Християн Василев, 5. Тези Мезаг, 6. Александър Цветков, 10. Гаюс Макута, 11. Алиун Фал, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио Мерло, 25. Георги Ангелов, 27. Крум Стоянов, 73. Иван Минчев, 29. Еривалдо Ферейра

ЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 10. Парвиз Умарбаев, 34. Петър Витанов, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев, 19. Георги Минчев;

СЪДИЯ: Волен Чинков
СТАДИОН: "Берое"