61

Чистката в Марица започна с трима титуляри

"Марица" се раздели с трима оснвони футболисти. По взаимно съгласие с клуба от Кършияка скъсаха Янко Ангелов, Александър Праматаров и Ангел Грънчов. Праматаров отива в Миньор, а Грънчов в ЦСКА 1948. Ангелов, който е носител на Купата на България с Локомотив Пловдив все още не е обявил къде ще продължи кариерата му.

От Марица благодарят на тримата за приноса им към представянето на отбора и им желае здраве и много бъдещи успех.

Междувременно отборът на Марица спечели детския футболен турнир за Купата на Кока-Кола, който се проведе на Градския стадион. Надпреварата е част от националната програма „Децата и футболът” и бе организирана от Асоциацията на българските футболисти, със съдействието на Българския футболен съюз. В състезанието участваха 8 отбора от Пловдив и региона, съставени от момчета, родени след 01.01. 2010 година.

Във финала възпитаниците на треньора Величко Величков победиха ФК Брестник с 2:0.

Третото място в турнира заслужи тимът на Реал (Пловдив) след минимален успех с 1:0 над Дебър (Първомай) в малкия финал. В спора за 5-ото място Пълдин (Пловдив) надигра Левски (Карлово) с 2:0.

На 7-ата позиция в крайното класиране завърши отборът на Траките 2007 (Скутаре), който победи Сокол (Марково) с 3:1.

Шампионите от Марица бяха наградени от две легенди на пловдивския футбол – Петър Зехтински и Владимир Фатов. Зехтински бе отличен от организаторите с награда за цялостен принос, която му бе връчена от Иван Димов (Брадата).

Всички участници получиха пълна футболна екипировка, футболни топки и индивидуални награди, осигурени от генералния спонсор на турнира Кока-Кола.