Чико взе дербито, в Балкан обмислят жалба срещу съдията

Отборът на Чико-Бунара оглави еднолично класирането в Пазарджишката "А" РФГ, след като се наложи с 2:0 над Балкан(Варвара) в дербито от 9-тия кръг на шампионата.

Загубата бе първа за гостите от началото на първенството, докато Чико остана единствен в групата с пълен точков актив.

Мачът между безгрешните до момента съперници провокира сериозен зрителски интерес на стадион "Георги Михайлов - Бунара", където се стекоха над 400 фенове на футбола от цялата област.

Домакините дръпнаха с 1:0 още в 7-та минута на двубоя, когато головата им машина Явор Въндев се разписа от дузпа.

Отсъждането на 11-метровия удар предизвика негодувание в щаба на гостите.

Най-красивия момент от мача дойде в 21-та минута. Тогава Георги Мечечиев проби по десния фланг и центрира в пеналта на гостите, където с удар от движение Въндев изпрати топката в далечния ъгъл на варварската врата за 2:0.

До почивката Балкан имаше своите ситуации за попадение, но малшансът попречи на Темелко Зайков и брат му Димитър да вкарат.

Втората част започна с три добри възможности за Чико, дело на Мартин Ангелов и Костадин Павлов - Айдъла.

На свой ред Балкан веднага отговори с две положения, като при второто удар на Зайков срещна гредата на домакинската врата.

Въпреки немалкото ситуации и пред двете врати обаче до нов гол не се стигна и Чико взе успеха с 2:0.

След края на мача от щаба на гостите изразиха недоволство от свирката на рефера Станислав Апостолов.

Претенциите на варварци са за лош дисциплинарен контрол на съдията, толериране на домакините и относно отсъдената дузпа в полза на Чико.

От Балкан ще обявят утре дали ще подават контестация срещу работата на Станислав Апостолов.

На свой ред от щаба на домакините обявиха, че имат претенции за отменен гол, а дузпата била категорична.