Чико с 10-та победа, мина и през Левски

Лидерът в "А" РФГ - Пазарджик - Чико-Бунара от село Бяга спечели поредно дерби. Въпреки кадровите си проблеми заради наказани и контузени футболисти, в мач от 10-тия кръг на шампионата бяжани победиха като гост доскорошния трети в класирането тим на Левски(Паталеница). Успехът бе 10-ти поред за отбора на Йордан Михайлов.

Единствения гол в двубоя падна още в 3-та минута. Тогава при бърза контраатака на гостите Костадин Павлов изведе елегантно Викторус Ноулис и нападателят вкара с премерен удар за 0:1.

Мартин Ангелов можеше да удвои преднината на Чико, но при бомбеният му удар топката срещна гредата и тупна пред голлинията на Левски. Чисто положение през първата част за отбора от Бяга пропусна и Явор Въндев.

Домакините натиснаха след почивката. В 60-тата минута Славейко Чолаков остави Чико с човек по-малко след получен директен червен картон. Бяжани се прибраха и оставиха само голмайстора си Явор Въндев в предни позиции. Вратарят на Чико Станислав Томов заключи вратата си. На два пъти от пряк свободен удар той трябваше да се намесва решително, запазвайки статуковото непокътнато.