61

Черно море задмина Ботев и излезе трети с бой над Берое

Черно море спечели с 1:0 домакинството си на Берое в мач от 16-ия кръг на efbet Лига, а трите точки изкачиха моряците до третото място и на пет точки зад лидера Лудогорец. Единственото попадение реализира Леандро Андраде в 74-ата минута. С успеха си варненци изпревариха Ботев и Славия, които по-рано през деня завършиха 0:0 на Овча купел.

Също днес Ботев Враца и Царско село завършиха 0:0 в откриващия мач на 16-ия кръг на efbet Лига. Тимът на Любослав Пенев имаше инициативата през по-голямата част от двубоя, но играчите показаха неточен мерник, а и вратарят Красимир Костов имаше добри изяви. Двата отбора продължават да са на дъното в класирането, като врачани са с две точки повече.