61

Черно море удави Ботев за 3:4 с два гола накрая

Ботев (Пловдив) претърпя шокираща загуба от Черно море с 3:4 в мач от Първа лига на базата в Коматево. Варненци вкараха два гола в последните две минути на редов ото време.

Антоан Бароан вкара за 1:0 в 9-ата минута. Херман пусна пас към Ману в пеналта, той не успя да овладее топката, но Бароан вкара под плонжа на Дюлгеров.

Контра на Черно море, топката попадна в непокрития на дузпата Закария Беншаа, който я прати с десния крак под гредата за 1:1 в 19-ата минута.

Бароан вкара втория си гол в мача в 42-ата минута. Генев с глава свали топката и французинът с премерен шут с левия крак прати топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Дюлгеров.

Браими  навърза защитата на Черно море, подаде към Току, който от чиста позиция пропусна.

Матеус Клементе изравни с добавка след пряк свободен удар в 64-ата минута.

Израешецът Рой Херман ознаменува добрата си игра с попадение за 3:2 в 67-ата минута.

Стиден душ за Ботев в рамкият на 120 секунди. Първо Курьор изравни, оставен не покрит в малкия пеналт в 88-ата минута. След това Генев изчисти топката в тялото на Нади, тя влетя в мрежата за 3:4.

Ботев (Пловдив) - Черно море 3:4

1:0 Антоан Бароан 9, 1:1 Закария Беншаа 19, 2:1 Антоан Бароан 42, 2:2 Матеус Клементе 64, 3:2 Рой Херман 67, 3:3 Матиас Курьор 88, 3:4 Точукво Нади 90-автогол

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 2. Рой Херман, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самуел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 4. Росен Стефанов, 15. Петар Босанчич, 6. Виктор Попов, 7. Матеус Клементе, 32. Мартин Дичев, 71. Васил Панайотов (К), 88. Мимито, 20. Мадри Кета, 31. Закария Беншаа, 9. Евгений Сердюк

Треньор: Илиан Илиев

Съдия: Станислав Тодоров