64

Черно море повали отчайващ Ботев с 2:0 в Коматево ВИДЕО

Ботев Пд загуби у дома с 2:0 от Черно море в един от очакваните с интерес двубои от 15-ия кръг на Първа лига. Мачът бе на базата в Коматево. Сердюк вкара за 0:1 в 35-ата минута, а Пабло Гарсия удвои аванса в 88-ата минута.

Жълто-черните бяха тотарлно надиграни от съперника си и двата гола бяха най-малкото, което отнесоха в мача пред собствената си публика. Селекцията на Илиян Илиев явно по-добре е поработила през двете седмица почивка в шампионата и сериозно се намести в Топ 6 след този успех

Гостите от Варна започнаха остро мача и в първите 15 минути имат 3 положения срещу 1 за Ботев. Много добре им работи десният фланг. велислав Василев е много активен. негов удар в 14-ата минута Прати топката малко над напречната гледа на вратата, пазена от Аргилашки.

По един жълт картон за двата отбар в първия четвърт час Мертенс / Сердюк.

На два пъти Сердюк бе голяма заплаха за отбраната на домакините, но първият път би неточно, а във втория защитник отклони топката в корнер.

Реда Рабей бе близо до гол в 27-ата миунта, но отправи много неточен удар от чиста позиция. В следващата атака Кевин Янсон получи жълт картон за грубо нарушение.

Черно море успя да поведе в резултата след страхотна контра по лявото крило в 35-ата минута. ндраде успя да намери Сердюк с дълга топка, а последният простреля Аргилашки за четвъртия си гол в efbet Лига. Да се чуди човек защо Супрайен е в отбора. Придружаваше 20 метра Сердюк без да опита да му отнеме топката

Две минути дълга пауза за разглеждане на ВАР, има съмнения за дузпа за Черно море в 39-ата. От ВАР става ясно, че Генев е играл с ръка малко пред наказателното поле и получава жълт картон, а гостите изпълниха пряк свободен удар, а не дузпа. Неточно.

Много красив удар на Гарсия, който преминава на сантиметри над вратата в 43-ата минута.

Черно море е по-добрият отбор на терена след първите 45 минути. Варненци имат общо 11 (1 точен) удар към вратата, докато показателите на Ботев са 1/1. Владеенето на топката също е в полза на гостите 44/56 процента. Азрудин Валетнтич трябва сериозно да промени нещо, ако не иска отборът му да фиксира втора поредна загуба у дома.

Черно море започна отново по-активно . Страхотно спасяване на Аргилашки след удар с глава от Димов в 46-ата минута. Варненци биха 4 горнера за 4 минути и отправиха 2 точни и 2 неточни удара към вратата на Ботев, които хич ги няма в атака.

Феновете на базата в Коматево видяха, че таранът Бароан е на терена едва при смяната му в 64-ата минута с Димитър Тонев.

Испанецът Пабло Гарсия вкала за 0:2 две минути преди края с топовен шут от 22 метра.

Ботев Пловдив - Черно море 0:2

0:1 Сердюк 35, 0:2 Пабло Гарсия 88

Ботев Пд: Аргилашки, Конате, Генев, Мартенс, Неделев, Току, Бароан, Минков, Супрайен, Рабей, Янсон

Черно море: Дюлгеров, Атанасов, Дробаров, Попов, Панов, Панайотов, Димов, Гарсия, Андраде, Сердюк, Василев.

В мачовете от този кръг досега Берое и Пирин завършиха 1:1 вчера, а преди час Царско село отстъпи пред Славия с 2:5.