64

Черно Море изхвърли Локо (Пловдив) от купата на България след обрат

Черно море победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в интригуващ сблъсък от 1/8-финалите на Купата на България. Бирсент Карагарен вкара за 0:1 в 37-ата минута. Матиас Курьор (45+1, 66) обърна резултата в полза на домакините. 17-годишният Ангел Ангелов фиксира крайното 3:1 с гол в първата минута от допълнителното време.

Великолепна индивидуална изява на Димитър Илиев в 9-ата минута на мача. Нападателят се освободи от противников защитник отдясно и навлезе в наказателното поле. Илиев пробва да изненада Иван Дюлгеров с шут с външен фалц, но  вратарят на Черно море успя да спаси.

Половин час след началото на мача, Мазир Сула бе изведен с пас от центъра между Паскалев и Бидунга, но вратарят Хоркаш предвидливо излезе и отрази удара.

Локомотив Пловдив поведе с 0:1 в 37-ата минута. Томашевич центрира в наказателното поле, там карагарен пое топката, промъкна се между Атанасов и Босанчич и безпроблемно вкара топката в мрежата зад Дюлгеров.

В добавеното време Матиас Курьор ознаменува последния си мач с екипа на Черно море с изравнителен гол. Таранът от Мартиника се измъкна зад гърба на Матеуш Да Силва и с плътен удар отляво прати топката в гърдите на Хоркаш (нетипично загубил концентрацията си в края на полувремето) и след рикошета тя влетя в мрежата. Засадата бе покрита с рамото на Бидунга.

Жълти картони 0/1

Секунди след началото на втората част, Курьор бе изведен сам отляво, но ударът му не хвана фалц и топката излезе в аут.

В 66-ата минута Черно море стигна до пълен обрат. Дълъг пас на Николай Златев, а Курьор изпревари вратаря, за да вкара на празна врата за 2:1.

17-годишният Ангел Ангелов фиксира крайното 3:1 с гол в първата минута от допълнителното време.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 3:1

0:1 Бирсент Карагарен 37, 1:1 Матиас Курьор 45+1, 2:1 Матиас Курьор 66, 3:1 Ангел Ангелов 90+1

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 3. Живко Атанасов, 15. Петар Босанчич,  2. Цветомир Панов, 6. Виктор Попов,  77. Стефан Велев, 88. Мимито 23, 39. Николай Златев, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 19. Матиас Курьор
Резерви: 22. Георги Георгиев, 4. Росен Стефанов, 32. Мартин Дичев, 27. Даниел Димов, 10. Велислав Василев, 17. Ангел Ангелов, 9. Исмаил Иса

Локомотив: 23. Динко Хоркаш, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга,  4. Мартин Паскалев,  13. Матеуш Да Силва, 34. Петър Витанов, 15. Пиер Зебли , 33. Георги Каракашев , 7. Бабакар Дион,  9. Бирсент Карагарен, 14. Димитър Илиев
Резерви: 1. Илко Пиргов,  20. Милош Петрович, 19. Александър Василев, 10. Джовани, 21. Евандро, 99. Преслав Боруков, 11. Ивайло Димитров