61

Челси сгафи и срещу Мидълсбро в полуфинала за Карабао Къп

Челси продължи с неубедителното си представяне от началото на сезона, след като загуби с 0:1 визитата си на Мидълзбро в първия полуфинален мач от Карабао Къп, който се игра на „Ривърсайд“.

„Сините“ направиха много пропуски пред вратата на Том Гловър и това в крайна сметка им струва много скъпо. Големият грешник се оказа Коул Палмър, който пропиля няколко златни шанса да отбележи.

Мидълзбро стигна до успеха с попадение в 37-ата минута. Айзея Джоунс подаде към Хейдън Хакни, който бе изпуснат от Мойсес Кайседо и се възползва от открилата му се възможност, за да прати топката във вратата на Джордже Петрович.

Челси направи огромен пропуск в четвъртата минута на добавеното време на срещата. Енцо Фернандес стреля, а Гловър не се намеси добре и изпусна топката в краката на Палмър, който на празна врата стреля от въздуха, но над напречната греда в аут.

Реваншът на „Стамфорд Бридж“ е на 23 януари.