Челси се провали в края, юбилеен гол на Лампард

Попадение в 82-ата минута на Клинтън Демпси попречи на Челси да спечели гостуването си срещу Фулъм и да се изравни по точки с Тотнъм и Нюкасъл в битката за четвъртото място във Висшата лига на Англия. Мачът на "Крейвън Котидж" завърши 1:1 и ще се запомни най-вече с юбилейния 150-и гол на Франк Лампард в елита на английския футбол.

Халфът на Челси откри резултата в самия край на първото полувреме, но старата слабост на тима да допуска голове в последните минути се прояви и днес. Защитата пред Петер Чех не издържа на финалния натиск на Фулъм и Демпси се разписа с глава след центриране от ъглов удар и лек рикошет в Гари Кейхил. на 4-то място, даващо право на участие в Шампионската лига се изравниха Нюкасъл, който би Болтън като домакин с 2:0 и Тотнъм, който загуби у дома от Норич с 2:1. В другите срещи от снощи Евертън - Съндърланд 4:0, Астън вила - Сток Сити 1:1.