61

Челси прекъсна черна серия с 2:0 над Борнемут

Челси прекъсна черна серия като спечели безпроблемна победа с 2:0 над гостуващия Борнемут в мач от 17-ия коледен кръг в Премиър лийг. Попаденията на “сините” паднаха още преди да е изтекъл половин час игра и бяха дело на Кай Хаверц (16’) и Мейсън Маунт (24’).

Домакините вкараха и трето попадение в края на първата част, но то бе отменено от съдията поради нарушение. Това бе важна победа за тима на Греъм Потър, тъй като неговите подопечни нямаха победа в последните си пет двубоя в първенството преди паузата за Мондиал 2022.

С успеха си сините се изкачиха на осмо място във временното класиране на Висшата лига. Те вече са на 6 (шест) точки от четвъртото място, което дава право на участие в Шамрионската лига.