Челси на полуфинал след 2:1 срещу 10 от Бенфика (ВИДЕО)

Отборът на Бенфика измъчи до краен предел Челси в реванша от четвъртфинала в Шампионската лига, но загуби с 1:2 на Стамфорд Бридж, което не бе достатъчно на португалския тим да се класира напред и отпадна с общ резултат 1:3. Лисабонските орли първи получиха гол в своята врата, реализиран от Франк Лампард в 21-ата минута от дузпа. След това те останаха и в намален състав след червен картон на Макси Перейра в 40-ата минута.

Въпреки това в 85-ата минута те изравниха резултата чрез Хави Гарсия и до последно притесняваха своя съперник, но в добавеното време получиха нов гол дело на Раул Мейрелеш и отпаднаха от турнира с общ резултат от 1:3 от двата мача. Така Челси продължава на 1/2-финал, където го очаква среща със стария познайник Барселона, с когото има стари сметки за уреждане.

В 21-ата минута обаче Челси организира нелоша атака, Ашли Коул нахлу в пеналта и след сблъсък с Хави Гарсия съдията отсъди дузпа в полза на лондончани, която дълго бе оспорвана от португалците. Франк Лампард застана зад бялата точка и успя да отбележи за 1:0. Бенфика обаче не се предаде и продължи да играе по-настървено, но в 40-ата минута лисабонските орли останаха в намален състав, след като Хави Гарсия си изпроси втори жълт картон за груб фаул.

Дори и в намален състав Бенфика имаше страхотен шанс да се върне в мача в 49-ата минута, когато Кардосо стреля опасно, но Петер Чех с великолепна намеса опази вратата си. В ответната атака пък Челси изпусна невероятна възможност да удвои преднината си, като Саломон Калу изведе перфектно Рамиреш, който на няколко сантиметра пред голлинията не успя да засече топката в опразнената врата.

С всяка следваща минута домакините все повече имаха контрол над мача и все повече търсеха втори гол, с който окончателно да се успокоят за класирането си напред. Постепенно  Бенфика си върна инициативата. В 85-ата минута усилията на гостите дадоха резултат и Хави Гарсия с глава възстанови равенството в мача. До края на срещата гостите притиснаха своя съперник в неговата половина, но се оголиха в отбрана и в 92-ата минута след перфектна контра Раул Мейрелеш излезе очи в очи с вратаря и със силен удар оформи крайното 2:1.