Челси на финал след скандален гол и 5:1 срещу Тотнъм

Грозна съдийска грешка опорочи полуфинала за ФА Къп между Челси и Тотнъм. "Сините" спечелиха с изразителното 5:1 и в спор за трофея ще се изправят срещу Ливърпул, но това, което остава като акцент от мача, е скандалният втори гол в полза на тима, воден от Роберто Ди Матео. Попадението бе записано на името на Хуан Мата, въпреки че топката изобщо не премина голлинията. Още преди да се стигне до удара на испанеца пък Джон Тери извърши нарушение в наказателното поле, но реферът Мартин Аткинсън не се трогна от претенциите на футболистите на Тотнъм и зачете гола. Иначе лондонският сблъсък предложи много качествен футбол, но шпорите бяха трагични в защита и най-вече затова загубиха. Челси пък доказа, че е съвсем друг отбор след напускането на Андре Вилаш Боаш и под ръководството на Роберто ди Матео.
Челси поведе с уникално попадение на Дидие Дрогба. Африканецът демонстрира фирмените си техника с гръб към вратата, физическа мощ и прецизен завършващ удар, които го правят един от най-добрите нападатели в света на футбола, за да даде аванс на своя тим. В 44-ата минута той спря на гърди една изритана напред топка от страна на Франк Лампард, обърна се, преодолявайки Вилиам Галас и с мощен шут препарира Кудичини за 0:1.

В началото на второто полувреме груба несправедливост утежни ситуацията на "шпорите". Джон Тери извърши фаул в наказателното поле, който бе подминат, а след това реферът Мартин Аткинсън призна гол на Мата без топката да е преминала голлинията. Арбитърът не получи адекватна помощ от асистента си и зачете попадението, което до голяма степен пречупи Тотнъм. Играчите на Хари Реднап все пак намериха сили да се върнат в мача с гол на Гарет Бейл в 56-ата минута. Уелсецът се разписа на празна врата, след като излезлият сам срещу Петер Чех Адебайор бе фаулиран от вратаря на "сините", но топката попадна в Бейл и той вкара за 1:2. В 77-та минута Рамиреш вкара трети гол за Челси/на снимката/.  Той бе изведен от Мата зад защитатя на Тотнъм, която по детински начин изпусна бразилеца и бе наказана. Лампард вкара от фаул със страхотен шут с десния крак в 81-та минута, Малуда фиксира разгровното 5:1 в продължението след поредната грешка в отбраната на Тотнъм.