Челси и Байерн на четвъртфинал в Шампионската лига

Челси и Байерн продължават на четвъртфиналите в Шампионската лига, след като спечелиха и реваншите си съответно срещу Атлетико и Лацио. Сините от Лондон удариха с 2:0 дюшекчиите и с общ резултат 3:0 поглеждат към втората си титла от най-авторитетния европейски клубен турнир. Хаким Зиеш в 34-ата миунта и Емерсон в добавеното време донесоха успеха на домакините.

Байерн си бе свършил работата срещу Лацио още в Рим, когато победи с 4:1, а на реванша без много да се напряга срази орлите с 2:1. Роберт Левандовски в 33-ата минута от дузпа и Чупо-Мотинг в 73-ата вкараха за баварския гранд, за гостите почетно попадение отбеляза Марко Пароло в 83-ата минута.