Буфон дебютира за ПСЖ с грешка и загуба от слабак

Джанлуиджи Буфон едва ли ще иска да запомни неофициалния си дебют с екипа на Пари Сен Жермен.

Парижкият гранд загуби втората си лятна контрола – с 2:4 от третодивизионния Шамбли, играна на базата на ПСЖ.

Виновник за първия гол бе именно Буфон, който извърши нарушение, след което бе отсъдена дузпа и ПСЖ вече бе изоставащ в резултата.

40-годишният ветеран обаче бе едно от малкото познати имена в състава на Томас Тухел, който бе пълен с момчета от академията.

С капитанската лента на ръката излезе Адриен Рабио, а като титуляр започна синът на Джордж Уеа – Тимъти.

В края на първото полувреме третодивизионният тим поведе с 2:0, а резултатът стана класически 10-ина минути преди последния съдийски сигнал.

В последните минути ПСЖ вкара два гола и намали изоставането си до 2:3, но Шамбли вкара още един в самия край за успеха с 4:2.