Бразилия с инфарктна победа над Коста Рика

ВАР отмени дузпа за кариоките, те надделяха в добавеното време

Бразилия стигна драматично до първата си победа на Мондиал 2018, след катоспечели с 2:0 мача си с Коста Рика. "Селесао" записа десети успех в 11 срещи с опонентите, които опитаха всичко, за да измъкнат ремито, но в крайна сметка капитулираха в добавеното време на срещата от група "Е".

В първата му минута Филипе Коутиньо откри резултата, а в 97-ата точка на спора сложи Неймар. Последният напусна тренировката във вторник заради болки в глезена след швейцарските ритници при 1:1 с "кръстоносците" не старта, ала бе титуляри и отново бе често фаулиран, като освен това бе замесен в най-дискусионната ситуация в двубоя. В 78-ата минута Бьорн Кайперс отсъди дузпа в полза на Бразилия за нарушение срещу Неймар, но тя бе отменена след преглед на ВАР системата. След това респективно Неймар получи жълт картон за симулация.

Първото полувреме бе доста скучно. Неймар и компания владееха топката и инициативата, но така и не успяваха да стигат дори до точен удар. Единственият такъв бе на Марсело, но бе слаб и Навас улови топката.

В средата на първото полувреме гол на Коутиньо бе отменен правилно заради засада. Марсело стреля към вратата на Коста Рика, топката обаче спря в краката на Коутиньо. Той веднага би и вкара топката във вратата, но голът не бе зачетен.

От първата минута на втората част Бразилия натисна много сериозно. Всяка една минута се отправяха удари към Кейлор Навас, който обаче бе непреодолим. Жезус удари греда, а Неймар, Паулиьно и Коутиньо така и не успяваха да го преодолеят.

До края на срещата Бразилия бе много по-активният отбор, а това си каза думата в първата минута на добавеното време, когато Филипе Коутиньо успя да отбележи след прекрасна асистенция от Габриел Жезус - 1:0.

В добавеното време, което бе шест минути, "кариоките" стигнаха и до нов гол, като този път голмайстор бе Неймар, който оформи крайното 2:0.

След този успех бразилците се намират на първото място във временното класиране на Група "Е" с 4 пункта от 2 изиграни мача. В последния кръг кариоките се изправят срещу Сърбия в директен сблъсък за първото място, а Коста Рика срещу Швейцария.