Ботев започна с икономична победа над Пирин с 2:1

Ботев Пловдив победи Пирин с 2:1 в мача помежду им от първи кръг на Първа лига. Двубоят е на базата в Коматево.

Двата бека в Ботев изработиха попадението за 1:0 в 19-ата минута. Минков центрира отдясно и Па Конате вкара с глава в далечния ъгъл на вратата, пазена от Петров.

Отново Конате бе близо до второто си попадение в мача, но сам срещу Петров, би в тялото му.

Три минути преди почивката Ботев поведе с 2:0. Маркиньос бе изведен с едно докосване от Атанас Илиев на празна врата и след 20-метрово водене на топката я прати в Мрежата за 2:0.

Стилиян Николов върна интригата в мача, разписвайки се за 2:1 след меле в 54-ата минута.

Ботев - Пирин 2:1

1:0 Па Конате 19, 2:0 Маркиньос 42, 2:1 Стилкян Николов 54

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Па Конате, Виктор Генев, Дилан Мертенс, Маркиньос, Атанас Илиев, Емануел Току, Николай Минков, Реда Рабей, Станислав Работов, Филип Филипов;

ПИРИН: Петър Петров, Антон Карачанаков, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Орлин Старокин, Петър Занев, Преслав Йорданов, Светослав Дяков, Спас Георгиев, Станислав Манолев, Стилиян Николов