64

Ботев загуби с 2:0 от тим на 17. място в Полша

Ботев Пловдив загуби от Легия Варшава с 2:0 контролата помежду им на стадион "Джебел Али" в Дубай. Съдийска бригада от Сърбия ръководи срещата. Поляците спечелиха след попадения на  Жозуе Пескуейра (36) и Игор Стързалек (79)

На трибуните мача наблюдаваще и Антон Зингаревич. Отборът на Ботев игра с резервния си черен екип, докато тимът на Легия бе изцяло в бяло.

В 4-ата минута Димитър Тонев бе изведен очи в очи с вратаря на Легия, но Артур Боруц се намеси отлично и парира удара. Три минути по-късно Димитър Тонев преодоля защитата на Легия с добро подаване и изведе Брахими сам срещу вратаря на Легия. Атакуващият футболист овладя и шутира, а кълбото мина покрай гредата.

В 10-ата минута полският шампион стигна до гол, но попадението на Росолек беше отменено заради засада. Постепенно Легия изравни играта и в 16-ата минута Пескуейра стреля в аут след грешка на Николай Минков.

В 27-ата минута Брахими стреля от средна дистанция, но Боруц се намеси по най-добрия начин и изби в корнер. В 31-ата минута Маркиньос се пребори за топката в половината на Легия и шутира от границата на наказателното поле, Боруц с нова блестяща изява парира удара.

Така се стигна до 36-ата минута, в която Легия поведе в резултата с гол на Жозуе Пескуейра. Защитата на Ботев на няколко пъти не успя да избие кълбото, то попадна в Жозуе, който с красив техничен удар от ъгъла на наказателното поле прехвърли Аргилашки.

В 42-ата минута Тодор Неделев стреля от фаул, но ударът му премина покрай гредата.

Статистика на полувремето (Б/Л): удари 6/2, точни 3/1, засади 2/2, корнери 2/2

Тодор Неделев получи лека контузия и се наложи да бъде заменен от Станислав Работов в 52-ата минута. Три по-късно дъждът над стадиона спря.

В 61-ата минута в Легия бяха заменени девет от състезателите, започнали мача.

Положенията почти липсват след почивката. За Ботев на два пъти неуспешно се пробваха Етооо (71) и Бароан (74).

Легия удвои аванса си в 79-ата минута, когато грешка в центъра на терена в състава на Ботев доведе до бърза атака за Легия. Игор Стързалек бе изведен сам срещу Аргилашки и прокара топката под плонжа на вратаря за 0:2.

Много опасен удар на Реда Рабей от средна дистанция мина на сантиметри от страничния стълб в 81-ата минута.

Влодарчук се устреми към вратата на Ботев и се озова на отлична позиция, но Джеймс Етоо на шпагат изби топката в корнер в 87-ата.

Балтанов и Бароан пробваха късмета си с удари отдалеч, но не им се получи.

Ботев Пловдив - Легия Варшава 0:2

0:1 Жозуе Пескуейра 36, 0:2 Игор Стързалек 79

БОТЕВ: 1 Георги Аргилашки, 4 Виктор Генев, 24 Кевин Янсон, 18 Самуел Супрайен (66 - 27 Атанас Чернев), 15 Джеймс Етоо, 8 Тодор Неделев (52 - 25 Станислав Работов), 23 Димитър Тонев (47 - 22 Реда Рабей), 10 Емануел Току, 26 Мохамед Брахими (66 - 28 Филип Филипов), 7 Маркиньос (47 - 11 Антоан Бароан), 17 Николай Минков (73 - 30 Лъчезар Балтанов)

Резерви: 84 Християн Славков, 28 Филип Филипов, 25 Станислав Работов, 27 Атанас Чернев, 30 Лъчезар Балтанов, 77 Монир ал Бадарин, 11 Антоан Бароан, 20 Пламен Цончев, 22 Реда Рабей

ЛЕГИЯ: 1 Артур Боруц, 14 Игор Каратин, 18 Патрик Соколовски, 27 Жозуе Пескуейра, 3 Матеуш Холовниа, 39 Мачией Росолек, 4 Матеуш Виетеска, 70 Якуб Квиатовски, 82 Лукиняс, 9 Томаш Пекхарт, 99 Бартош Слиц (Мизта, Лукиняс, Целака, Чиепиела, Влодарчук, Пиержак, Сквиерчински, Нойзевски, Груджински, Стързалек, Камински)