61

Ботев влезе в първата шестица с 2:0 над Враца, задава се дерби с Локо ВИДЕО

Ботев Пловдив влезе в първата шестица на А група след безпроблемна победа с 2:0 над съименника си от Враца пред обидно малко публика на обновения стадион край Бирената. Кръг преди края на редовния сезон канарчетата са с 41 точки, на 1 пред Крумовград и на 2 пред Арда и ЦСКА 1948. Северозападният тим е предпоследен, 15-и, с 19 точки, на 6 пред Етър и на 7 зад Пирин Благоевград.

В следващия кръг жълто-черните гостуват на Локо София на 21 април от 17:45 часа, а преди това има визита на ЦСКА в първи полуфинален мач от Купата на България. Ботев Враца пък завършва редовния сезон с домакинство срещу последния Етър Велико Търново.

Футболистите на домакините излязоха със специални фланелки с изписан номер 93 в подкрепа на нападателя Георги Николов, който е със скъсани кръстни връзки и менискус.

В 32-рата минута Ехидже Укаки изведе отлично Мохамед Брахими в наказателното поле, той нанесе диагонален удар към долния десен ъгъл, Костов закачи топката, но не успя да я избие и тя влезе в мрежата. Голът обаче не бе признат заради тънка засада.

Седем минути след това Ботев Пловдив все пак излезе напред в резултата. Мохамед Брахими пусна към Дилан Мертенс, който се възползва от неразбория в отбраната на Ботев Враца, и с хубав индивидуален пробив отляво, последван от неспасяем удар в близкия десен ъгъл вкара за 1:0.

В 58-ата минута ново попадение на Ботев Пловдив не бе признато. След хубава атака на "канарчетата" Мохамед Брахими беше изведен на стрелкова позиция и с удар по земя в долния десен ъгъл преодоля Красимир Костов, но отново се оказа в нередовна позиция.

В 62-рата минута Мертенс нанесе тежък удар от границата на наказателното поле, който бе спасен от Красимир Костов, Брахими пробва добавка, а Костов изби в корнер. При последвалото центриране на Константинос Балоянис в наказателното поле на гостите непокрит бе Антонио Перера, който с глава покачи на 2:0.

БОТЕВ ПЛОВДИВ - БОТЕВ ВРАЦА 2:0
1:0 Дилан Мертенс 39', 2:0 Антонио Перера 63'

Състави:

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич – 4. Ехидже Укаки (76' - 18. Димитър Папазов), 5. Йонас Тамм, 19. Антоан Конте (К) (66' - 79. Атанас Чернев), 38. Константинос Балоянис – 15. Джеймс Ето‘о, 20. Андреас Перера, 6. Дилан Мертенс (81' - 10. Ивелин Попов) – 17. Николай Минков, 31. Уме Емануел (76' - 9. Мартин Секулич), 7. Мохамед Брахими (82' - 14. Фаустас Степонавичюс)

Резерви: 32. Матвей Игонен – 16. Самуел Акере, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву

Треньор: Душан Керкез

Ботев Враца: 76. Красимир Костов – 23. Браян Мендоса, 27. Меси Биатумусока, 29. Мартин Бачев, 13. Мартин Ачков – 14. Марко Мажуга (68' - 18. Диого Барбоса), 9. Даниел Генов (К) (69' - 11. Ласана Н‘Диайе), 24. Мартин Смоленски, 8. Клери Сербер – 19. Браян Переа (90'+2' - 88. Иван Нешков), 15. Мирослав Маринов (59' - 21. Бубакар Траоре)

Резерви: 1. Любомир Василев – 10. Спас Георгиев, 28. Едуардо Кунде, 37. Марио Киконда, 77. Стефан Велев

Треньор: Христо Янев

Съдия: Ивайло Ненков

Жълти картони: Ехидже Укаки, Антонио Перера (Ботев Пловдив), Меси Биатумусока, Мартин Смоленски (Ботев Враца)