Ботев вкара два, но пак остана без победа над Арда ВИДЕО

Арда обърна Ботев Пловдив с 3:2 на "Арена Арда" в мач от 4-ия кръг на efbet Лига.  Гостите от Пловдив на два пъти повеждаха в резултата, но в крайна сметка загубиха. Джонатан бе изгонен за втори жълт картон в 87-ата минута. Така Ботев няма победа в историята си срещу Арда на ниво Първа лига.

Лошо връщане на Милен Стоев към вратаря Симеонов позволи на Атанас Илиев да открадне топката и да вкара за 0:1 още в 15-ата секунда. Седем минути по-късно Кристиан Добрев имаше шанс да удвои аванса на гостите, но отправи анемичен удар, който позволи на Симеонов без проблеми да отрази.

В първия четвърт час от двубоя домакините от Арда владеят повече топката (64:36 в проценти), но нямат удар, докато в актива на Ботев има два точни.

Коконов падна в пеналта, след като Работов му изчисти топката от краката, но Кабаков правилно не даде дузпа в 21-ата минута.

Бандаловски имаше участие в два от головете за Арда

Арда изравнява в 29-ата минута. Иван Коконов вкара от два метра на празна врата. Спас Делев беше изведен отдясно. Той стреля опасно, надбягвайки Работов. Янко Георгиев плонжира и спаси, но топката попадна в непокрития от Бандаловски нападател на Арда Иван Коконов. Вратарят получава лекарска помощ след сблъсъка. Аргилашки загрява. Четири минути по-късно смяната е факт - за Ботев вече пази Аргилашки.

В шестата минута на даденото от Кабаков продължение на първата мчаст Атанас Илиев засече с глава през двамата централни защитници на домакините центриане отляво на Тодор Неделев. Топката бе насочена в десния ъгъл на безпомощния Симеонов.

58-ма минута: Джонатан остана сам срещу Симеонов. Вратарят легна и изби топката, а Атанас Илиев не можа да уцели отдалече опразнената врата.

Игра с ръка на Славчо Шоколаров и реферът Кабаков отсъжда дузпа за Арда. Иван Иван Коконов стреля от бялата точка в десния ъгъл на вратата на Аргилашки. Вратарят спаси, но топката се върна право в краката на футболиста на Арда и той вкара отблизо за 2:2 в 70-ата минута.

Дузпа за Арда след игра с ръка на Славчо Шоколаров. Топката първо срещна тялото на футболиста на Ботев.

Арда повежда с 3:2 в 85-ата минута. Спас Делев стреля със странична ножица отляво, засичайки центриране на Деиян Лозев отляво. Изпълнението на Делев беше много красиво и топката влезе в далечния ъгъл.

Джонатан получи втори жълт картон след глупав фаул срещу Леони и трябваше да напусне терена..

Арда - Ботев Пловдив 3:2

0:1 Атанас Илиев 1, 1:1 Иван Коконов 29, 1:2 Атанас Илиев 45+6, 2:2 Иван Коконов 70, 3:2 Спас Делев 85

АРДА: Васил Симеонов, Милен Стоев, Петко Ганев, Спас Делев, Светослав Ковачев, Иван Коконов, Румен Руменов, Деян Лозев, Матеус Леони, Емил Мартинов, Пламен Крумов;
Старши треньор: Н. Киров

БОТЕВ: Янко Георгиев (34 Георги Аргилашки), Иван Бандаловски, Станислав Работов, Виктор Генев, Джонатан Перейра, Славчо Шоколаров, Лъчезар Балтанов, Маркиньос Педросо 43 Мите Цикарски), Тодор Неделев, Кристиан Добрев (78 Станислав Шопов), Атанас Илиев (78 Иван Василев);
Старши треньор: Ф. Спасов

СЪДИЯ: Георги Кабаков