Ботев удържа 1:1 срещу шампиона в Разград ГАЛЕРИЯ

Канарчетата разклатиха стола на Сухия в Лудогорец

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от междинния 22-ия кръг на Първа лига. Джоди Лукоки откри за домакините в 47-ата минута, а Антонио Вутов в 68-ата изравни. Така шампионите се издъниха във втори пореден мач и столът на треньора Антони Здравков се клати. След като преди дни Лудогорец не успя да победи и аутсайдера Верея (0:0), днес "орлите" отново разочароваха феновете си, които очакваха задължителни три точки.

КРАЙ НА МАЧА! Ботев измъкна точна от Лудогорец в Разград.

90 + 4 Червен картон за Антонио Вутов за реплика срещу рефера. Жълт картона за Кристиян Димитров също за реплика.
90 + 2 - Удар на Попа с глава встрани от рамката на Кайзер.
90 - ПЕТ МИНУТИ ДОБАВЕНО ВРЕМЕ

77 - Грешка на вратаря Кайзер едва не доведе до втори гол във вратата му. Първо Шверчок, а след него и Вандерсон, стреляха от средна дистанция. Кайзер този път извади късмет, като кълбото рикошира в тялото на бранител, намиращ се пред него
67 - ГОООЛ! Антонио Вутов изравнява.
47 - ГОООЛ! Лудогорец опитва да промени статуквото в самото начало на второто полувреме. Две поредни включвания на Недялков по левия фланг на атаката на разградчани. Кешеру пропуска от близо, но след това Недялков центрира отново към Лукоки, който бележи от близко разстояние! 1:0 за Лудогорец!

НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

44 - Бърза контра на Ботев, при която Балтанов нанесе слаб удар в краката на Моци.
37 - Най-добрият шанс за гол от началото на мача. Джоди Лукоки мина през двама и на скорост проби отдясно, след което пусна чудесен пас към Вандерсон. Бразилецът засече от непосредствена близост на близката греда, но топката излезе встрани от вратата.
27 - Тодоров се осмели да предупреди официално играч на Лудогорец - жълт картон за Яцек Горалски.
22 - Реферът Станислав Тодоров за първи път в този мач показа пристрастията си като не показа картон на Форестър, който умишлено с ръка удари Антонио Вутов.
15 - Притежанието на топката е в по-голяма степен на сметката на гостите, както и точните отправени изстрели. Играта в момента се води основно в средата на терена. Акциите намаляха. Съперниците по-скоро изчакват грешка на другия тим, а не желаят да рискуват с организиране на собствена, масирана атака.

7 -Изстрел от фал на Тодор Неделев, Пламен Илиев избива. Малко след това Еберт Кардосо също стреля, Илиев отново е на мястото си.

1 - Добра атака за Лудогорец още в първата минута. Вандерсон проби отляво и пусна коварен пас. Кайзер все пак се справи.

ЛУДОГОРЕЦ: Пламен Илиев, Сисиньо, Козмин Моци, Рафаел Фостър, Антон Недялков, Яцек Горалски, Лукас Саша, Марселиньо,  Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешерю

БОТЕВ (ПД): Даниел Кайзер, Джонатан Перейра, Димитър Пиргов, Кристиан Димитров, Еберт Кардосо, Радослав Терзиев, Васил Шопов, Лъчезар Балтанов, Тодор Неделев, Антон Карачанаков, Антонио Вутов

Стадион: “Лудогорец”, Разград
Съдия: Станислав Тодоров
Начало: 15:00 часа