61

Ботев удари осмия в Русия с две убийствени контри

Ботев Пловдив победи руския Урал с 2:1 под проливен дъжд в Дубай. „Канарчетата“ стигнаха до успеха с два гола след контраатаки в началото на срещата.

В 10-ата минута Рой Херман пусна отличен пас към Мартин Секулич. Нападателят остана очи в очи с вратаря и стреля, стражът отрази първия удар, но топката отново остана в Секулич и хърватинът вкара за 1:0.

След по-малко от две минути отново Секулич участва и във второто попадение за „жълто-черните“. Нападателят подаде по перфектен начин към Емануел Уме, който от движение опъна мрежата на противника.

В 16-ата минута силен удар към вратата на пловдивчани бе париран от Аргилашки. Последваха няколко атаки за руския тим, но без точен удар.

Силните минути на Урал след почивката доведоха до гол в 59-ата минута. Атака отляво завърши с остро центриране и Даниел Мишкич фиксира крайния резултат.

В 69-ата минута удар към вратата на Ботев бе отразен от Аргилашки. Осем минути по-късно шут на Красиан Колев бе спасен от стража на Урал.

В петък Ботев ще изиграе последната си контрола по време на лагера в Дубай. Съперник на „канарчетата“ ще бъде един от най-силните руски отбори – Спартак Москва.

Състав на Ботев: Георги Аргилашки, Рой Херман, Мартин Секулич, Джеймс Етоо, Николай Минков, Точукву Ннади, Джаспър Ван Хертъм, Атанас Чернев, Уме Емануел, Роберто Пунчец, Михаил Прокопиев