61

Ботев триумфира! Купата е жълто-черна с 3:2 над Лудогорец ВИДЕО

Ботев Пловдив триумфира с Купата на България след победа с 3:2 на финала срещу Лудогорец в уникална драма! Спечелването на трофея праща "канарчетата" в Лига Европа.

Антоан Конте откри за пловдивския тим в 4-ата минута, но 240 секунди по-късно Дуа изравни. Мартин Секулич отново даде преднина на жълто-черните в 45-ата минута. Уме Емануел покачи на 3:1 в 58-ата минута. Руан Круз върна разградчани в мача с попадение в 71-ата минута.

Голямата драма настъпи в 9-ата минута на добавеното време, когато реферът Драгомир Драганов бе извикан на ВАР и отсъди дузпа за нарушение на Конте. Спас Делев взе топката да изпълнява наказателния удар. В следващия момент обаче Круз взе топката от Делев и сватбарски стреля в аут, което донесе жълто-черния триумф.

На трибуните са собствениците на двата отбора Антон Зингаревич и Кирил Домусчиев.

ГОООЛ! Антоан Конте изведе Ботев напред в 4-ата минута, когато с глава засече центриране при заучено изпълнение на корнер.

ГОООЛ! Дуа изравни в 8-ата минута. Рик Джонатан комбинира добре с Кайо Видал, който бе в наказателното поле и отклони към Квадво Дуа. Нападателят елегантно овладя и с лекота преодоля Хидайет Ханкич.

Малко след това Рик Джонатан опита диагонален шут, но той не беше точен, а в 12-ата Дуа засече центриране отдясно, но и той не успя да отправи точен удар в тази ситуация.

Две положения за Лудогорец в рамките на 31-ата минута. Първо Ханкич спаси опасен удар на Нареси, а след корнера непокритият Пьотровски стреля от малкия пеналт в аут с глава.

В 40-ата минута нападателят Секулич изби влизащата във вратата на Ханкич топка след удар на Недялков.

ГОООЛ! Мартин Секулич отново изведе Ботев напред в резултата. В 45-ата минута Джеймс Етоо пусна страхотен пас зад защитата на Лудогорец и Секулич с отмерен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратаря Христов.

Принудителна смяна на Лудогорец на полувремето. През втората част на разградчани ще пази дебютантът Пламен Пепеляшев. Още в 33-ата секунда от появата си на терена Пепеляшев спаси опасен удар на Секулич.

ГОООЛ! Уме Емануел покачва на 3:1 за Ботев. Сонко Сундберг сбърка фатално и подари топката на Мохамед Брахими. Той направи страхотен рейд отляво и комбинира с Уме Емануел. От непосредствена близост атакуващият футболист на Ботев преодоля Пепеляшев за 3:1.

ГОООЛ! Руан Круз върна Лудогорец в мача с гол в 71-ата минута. Антон Недялков центрира отдясно и Круз с отмерен удар прати топката в долния десен ъгъл на Ханкич.

Лудогорец - Ботев Пд 2:3
0:1 Антон Конте 4', 1:1 Квадво Дуа 8', 1:2 Мартин Секулич 45', 1:3 Уме Емануел 58', 2:3 Руан Секо 71'

Стартови състави:

ЛУДОГОРЕЦ: 67. Дамян Христов (46' - 69.Пламен Пепеляшев), 3. Антон Недялков (К) (82' - 88. Тодор Неделев), 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пиотровски, 7. Рик Джонатан, 8. Клод Гонсалвеш (62' - 99. Руан Круз), 9. Квадво Дуа, 17. Сон, 26. Ноа Сонко Сундберг, 30. Педро Нареси (82' - 14. Дени Групер), 77. Кайо Видал (66' - 90. Спас Делев)

Резерви: 69. Пламен Пепеляшев, 5. Георги Терзиев, 10. Матиас Тисера, 14. Дени Групер, 18. Ивайло Чочев, 24. Оливие Вердон, 88. Тодор Неделев, 90. Спас Делев, 99. Руан Круз

Треньор: Георги Дерменджиев

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 1. Хидайет Ханкич, 5. Йонас Там, 7. Мохамед Брахими (90'+2' Янис Карабельов), 9. Мартин Секулич (76' - 4. Ехидже Укаки), 10. Ивелин Попов (К) (84'- 79. Атанас Чернев), 15. Джеймс Ето’о, 17. Николай Минков, 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис

Резерви: 32. Матвей Игонен, 4. Ехидже Укаки, 16. Самуел Акере, 18. Димитър Папазов, 28. Янис Карабельов, 30. Лъчезар Балтанов, 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев

Треньор: Душан Керкез

Голямата изненада в двата стартови състава е, че на вратата на разградчани ще бъде 21-годишният Дамян Христов, който зад гърба си има само две срещи на ниво А група.

Интересното е, че двамата класни стража на шампионите Серджо Падт и Симон Слуга въобще не са в групата. Резерва на Христов ще бъде юношата Пламен Пепеляшев.
Наставникът на Ботев Душан Керкез е извадил най-доброто с което разполага. Контузен е единствено Георги Николов.