Ботев стигна само до 0:0 с Царско село ВИДЕО

Ботев остана без победа в шести пореден мач, след като стигна само до 0:0 при гостуването си на Царско село. В тези последни 6 срещи възпитаниците на Азрудин Валентич демонстрираха незапомнена голова суша като отбелязоха само едно попадение.

Още във 2-ата минута гостите можеха да поведат, след като Атанас Илиев бе изпуснат отляво и върна към Маркиньос, но ударът му бе избит от Джони Пласид. Осем минути по-късно Реда Рабей нахлу отляво в наказателното поле и пусна топката покрая излезлия да го пресрещне вратар на Царско село. Притичалият Иван Бандаловски обаче изби лекия му удар.

Домакините отговориха с индивидуален пробив в 15-ата минута на Кавдански през центъра, завършил с шут на Димитър Костадинов, който обаче бе отклонен в корнер. Грешките в отбраната на Царско село продължиха и при една от тях в 36-ата минута Маркиньос изведе Атанас Илиев на отлична позиция, но ударът му бе слаб и право в ръцете на Джони Пласид.

Три минути преди почивката Джонатан Перейра не успя да се възползва от поредния подарък, след като от непосредствена близост прати топката в аут.

В последните секунди на първата част с добра изява блесна и вратарят на Ботев Пд Янко Георгиев. Андерсон получи хубав пас от Манев и шутира, но стражът на "канарчетата" беше добре позициониран и изби.

Най-чистото голово положение през второто полувреме се откри пред отбора на Ботев в 67-ата минута. Емануел Току намери Реда Рабей в наказателното поле. Халфът не пое много добре, но все пак шутира, а Джони Пласид се отчете със страхотна намеса.

В 82-ата минута Андерсон Кордейро влезе в наказателното поле, но Янко Георгиев внимаваше, излезе напред и отрази удара му по земя. Ботев отговори в ответната атака с удар на Джонатан. Топката дойде назад за бразилеца, но той все пак успя да нанесе шут, който беше блокиран от Мартин Кавдански.

КРАЙ НА МАЧА

82 - Вратарят на Ботев Янко Георгиев спаси сигурен гол като се хвърли в краката на излязлия сам срещу него Андерсон.
76 - Изумителен пропуск на Царско село. Костадинов от 2 метра стреля в крака на Виктор Генев, който бе на голлинията.
74 - Още едва смяна в тима на гостите - Салиф Сисе влиза на мястото на Атанас Илиев
72 - Смяна в Ботев - Филип Филипов влиза, Атанас Чернев излиза
68 - Ботев пропусна още едно чисто положение, след като Рабей бе изведен сам срещу Пласид, но се засуети и би в крака на Луис Педро.
62 - Голмайсторът на Ботев Пд Атанас Илиев получава жълт картон за реплика срещу съдията Димитър Димитров
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

36 - Уникален пропуск на Джонатан, който от 2 метра би сватбарски над вратата.
32 - Атанас Илиев бе изведен сам срещу Пласид, но би в него.
9 - Нов голям шанс за Ботев. Реда Рабей излезе сам срещу Пласид, но предпочете да търси Джонатан и вратарят изби в корнер.
8 - Жълт картон за Джонатан Перейра.
2 - Уникален пропуск на Маркиньос. Бразилецът бе излязъл на чиста голова позиция, но от 5 метра би във вратаря Джони Пласид.