61

"Ботев" спря черна серия срещу Арда с победа 2:0 в Кърджали ВИДЕО

"Ботев" (Пд) прекъсна черната серия от пет поредни загуби срещу Арда с убедителна победа с 2:0 в първия мач от 19-ия кръг на efbet Лига. След успеха тимът на Душан Керкез вече има 26 точки на осмото място, Арда е седми с 28.

В следващия кръг кърджалийци гостуват на Локомотив София, като преди това на 5 декември приемат Литекс в 1/8-финал за Sesame Купа на България. Ботев Пловдив от своя страна ще срещне Етър във Велико Търново за Купата на 7 декември, а три дни след това приема Хебър у дома.

През първото полувреме домакините доминираха, но направиха няколко фрапиращи пропуска.
След почивката двата отбора излязоха коренно преобразени. Канарчетата взеха инициативата, което стъписа кърджалийци, които направиха едва три нарушения за цялта втора част.

В 3-ата минута шансът спаси канарчетата от гол във вратата на Хидайет Ханкич.  Ебенезер Окезие задържа топката отляво и прати центриране, което стигна до Ел Мами Тетах, който обаче от 3 метра не успя да нанесе добър изстрел.

"Ботев" пропусна отлична възможност да открие в 5-ата минута, когато Уме Емануел отне топката от Мартин Стойчев и остана сам срещу вратаря Анатоли Господинов, но би слабо в него.

Пламен Крачунов пропусна уникален шанс да открие за домакините в 23-ата минута. Бившият защитник на Локомотив Пловдив от 2 метра непокрит стреля в Ханкич.

В 37-ата минута Антоан Бароан бе намерен с дълго подаване на далечната греда. Нападателят на "канарчетата" стреля с глава, но от малък ъгъл и ударът му бе избит от Анатаолий Господинов. Последва ъглов удар, но без нови проблеми за стража на Арда.

Отменен гол в51-ата минута! Ивелин Попов пусна страхотен извеждащ пас към Самюел Акере, който остана лице в лице с Анатолий Господинов. Той стреля, а стражът игра с топката, но тя все пак влезе във вратата му. Първоначално решението на терена бе за засада, а след преглед на ВАР това решение бе потвърдено.

ГОООЛ! В 63-ата минута "Ботев" откри. Ивелин Попов напредна отдясно и сложи топката на крака на Уме Емануел, който прониза мрежата зад Господинов.

Още един фрапиращ пропуск на Арда. Омар Сако в 69-ата минута от 3 метра не уцели вратата на Ханкич.

ГОООЛ! Янис Карабельов с топовен шут от малък ъгъл удвоява преднината на "Ботев".

Състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 9. Преслав Боруков (67 - 19. Тонислав Йорданов), 11. Мартин Стойчев, 12. Принц Ебенезер, 26. Ел Мами Тетах, 77. Илия Юруков (76 - 21. Радослав Цонев), 80. Лъчезар Котев (76 - 18. Джелал Хюсеинов), 99. Станислав Иванов

Резерви: 24. Иван Дичевски, 4. Милен Стоев, 17. Иван Коконов, 18. Джелал Хюсеинов, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 32. Христо Митев, 33. Иван Тилев

Треньор: Александър Тунчев

"Ботев": 1. Хидайет Ханкич, 10. Ивелин Попов (83 - 21. Точукву Нади), 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Етоо, 16. Самюел Акере (79 - 17. Николай Минков), 19. Антоан Конте, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел (86 - 9. Мартин Секулич), 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев

Резерви: 92. Даниел Кайзер, 5. Йонас Там, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичус, 17. Николай Минков, 18. Димитър Папазов, 21. Точукву Нади, 30. Лъчезар Балтанов, 88. Красиан Колев

Треньор: Душан Керкез

Рефер: Стоян Арсов