Ботев сложи петица на Царско село

Ботев победи Царско село с 5:0 в последния си мач за сезона. Двубоят бе на базата в Коматево.

Атанас Илиев се възползва от неразбирателството между Михаил Иванов и Ивайло Марков и порази вратата на "царете" за 1:0 в 39-ата минута.

Изстрел на Маркиньос попадна в гредата, но след това се удари в тялото на плонжиралия вратар на гостите и се върна във вратата за 2:0 в 57-ата минута.

Рабей прави резултата класически след страхотен шут на Рабей от далечна дистанция в 67-ата минута.

88-ма минута, шедьовът на Току! Феноменално изпълнение с външен фалц, което попада директно в класациите за "Гол на сезона"!

Салиф Сисе оформя крайния резултат, защото съдията Драганов даде последен съдийски сигнал секунди след попадението, реферът не сметна, че има защо още да се играе след 5:0.

Ботев Пловдив - Царско село 5:0

1:0 Атанас Илиев 33, 2:0 Иванов 57-автогол, 3:0 Рабей 67, 4:0 Току 88, 5:0 Салиф Сисе 90

Ботев (Пловдив): 33. Аргилашки, 5. Младеновски, 7. Мартинс, 9. Илиев, 10. Шоколаров, 14. Бонев, 21. Току, 22. Рабей, 25. Работов, 26. Цикарски, 28. Филипов

Ст. треньор: Аздурин Валентич

Царско село: 1. Иванов, 3. Кавдански, 4. Марков, 98. Георгиев, 22. Любенов, 7. Лесли Де Са, 14. Попадийн, 11. Денков, 8. Чипев, 44. Роси, 21. Манев

Ст. треньор: Антони Здравков