61

Ботев се върна към победите с измъчено 2:1 над Враца

Драма в края едва не лиши канарите от успеха пред обидно малко публика в Коматево

Ботев Пловдив се върна на победния ход с измъчено 2:1 над съименника си от Враца в първия мач от 17 кръг на Ефбет лига. Срещата се игра пред обидно малко публика в Коматево като секторът с домакинската агитка остана многозначително празен. С успеха си канарчетата се изкачиха временно на трето място във временното класиране, след като изпревари Черно море, който утре гостува на Локомотив Пловдив. Жълто-черните направиха добро първо полувреме, но през втората част се отпуснаха и само лудият късмет ги спаси от изравняване в последните минути на двубоя.

Още във 2-ата минута Тодор Неделев пусна извеждащ пас към Маркиньос, който прати топката във вратата на Красимир Костов, но бразилецът беше в положение на засада и голът не беше зачетен. Попадението бе разгледано с ВАР и беше потвърдено, че при паса на Неделев към Маркиньос, бразилецът е в положение на засада.

Мартин Николов центрира остро в наказателното поле на Ботев Пловдив в 9-ата минута, но Георги Николов не успя да засече топката.

Маркиньос отправи опасен удар в 10-ата минута, но топката премина встрани от десния стълб на вратата на Костов.

Ботев Пловдив поведе с 1:0 в 11-ата минута. Тодор Неделев пусна много добър извеждащ пас към Маркиньос, който изскочи сам срещу Красимир Костов и прати топката в мрежата му. Голът бе разгледан с ВАР, тъй като останаха съмнения за засада на бразилеца, но все пак попадението беше зачетено.

Тодор Неделев стреля от пряк свободен удар в 16-ата минута, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Костов.

Ботев Пловдив направи сериозен пропуск в 26-ата минута. Емануел Току финтира играч на Ботев Враца и пред него се откри много добра възможност. Ганаецът стреля, но Красимир Костов спаси.

Тодор Неделев навлезе в наказателното поле на Ботев Враца в 30-ата минута и пусна пас към Рабей, но той не успя да стигне до топката.

Ботев Враца можеше да изравни резултата в 49-ата минута. Дориан Бабунски получи добър пас в наказателното поле на Ботев Пловдив, след което стреля покрай Георги Аргилашки, но топката срещна десния стълб на вратата на домакините.

Ботев Пловдив удвои своята преднина в 50-ата минута. Тодор Неделев подаде към Емануел Току, който вкара много красив гол, пращайки топката неспасяемо в горния десен ъгъл на вратата на Красимир Костов.

Дориан Бабунски отправи удар от разстояние в 51-ата минута, но Георги Аргилашки спаси без особени проблеми.

Маркиньос беше изведен сам срещу Красимир Костов в 58-ата минута. Бразилецът стреля, но вратарят на Ботев Враца успя да спаси. Минута по-късно пред Маркиньос се откри нова възможност. Той стреля от границата на наказателното поле на гостите, но изпрати топката над напречната греда на вратата на Костов.

Па Конате центрира в наказателното поле на Ботев Враца в 63-ата минута, Маркиньос бе оставен непокрит и стреля с глава, но над напречната греда в аут.

Ботев Пловдив пропусна нова възможност да вкара в 65-ата минута. Маркиньос подаде към Тодор Неделев, който навлезе в наказателното поле на гостите, но вместо да стреля, реши да подаде към Тонев, при което Костов се ориентира добре и успя да улови топката.

Красимир Костов направи страхотно спасяване в 72-ата минута. Топката попадна в Тодор Неделев в наказателното поле на Ботев Враца, а той отправи опасен удар, но Костов успя да плонжира и да избие в корнер.

Ботев Враца върна интригата в мача в 77-ата минута, когато Валери Христов подаде към Дориан Бабунски, който с много хубав удар от въздуха вкара топката в долния десен ъгъл на вратата на Георги Аргилашки.

Маркиньос стреля от границата на наказателното поле на Ботев Враца в 81-ата минута, но Костов се намеси и успя да избие топката в корнер. Седем минути по-късно Маркиньос подаде на Тонев, който стреля, но встрани от левия стълб на вратата на Костов.

В добавеното време на мача Бабунски стреля от фал, Георги Аргилашки допусна груба грешка, изпускайки топката, но Антонио Георгиев не успя при добавката.

Дориан Бабунски вкара гол в третата минута на добавеното време на мача, но попадението не бе зачетено заради засада. Антонио Георгиев подаде с глава към Бабунски, който овладя топката и я прати във вратата на Аргилашки, но бе в положение на засада.

Ботев Пловдив е на трето място във временното класиране с 29 точки, докато Ботев Враца е дванадесети с 13 точки.

Ботев Пд – Ботев Вр 2:1

1:0 Маркиньос 11'

2:0 Емануел Току 50'

2:1 Дориан Бабунски 77'

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос (90+1' - 15. Джеймс Ето'о), 8. Тодор Неделев – к, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей (57' - 23. Димитър Тонев), 24. Кевин Янсон

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Иван Василев

Треньор: Азрудин Валентич

Ботев Вр: 76. Красимир Костов – к, 18. Илия Миланов (46' - 22. Диего Фераресо), 15. Мирослав Маринов (57' - 14. Антон Фасе), 21. Сержио да Силва, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 9. Георги Николов (46' - 20. Дориан Бабунски), 23. Иван Митрев (72' - Виктор Василев), 2. Валери Христов, 24. Стефан Гавраилов (86' - 8. Станислав Петков), 77. Мартин Николов

Резерви: 33. Христо Георгиев, 28. Красимир Тодоров

Треньор: Даниел Моралес

КРАЙ НА МАЧА
90 + 4 - Бабунски получи в наказателното поле от Станислав Петков. Нападателят овладя топката и я прати във вратата, но се оказа, че е бил в положение на засада.
90 + 2 - Късметт спаси Ботев Пловдив от изравняване. Бабунски стреля от фаул, а Аргилашки се намеси слабо и изпусна топката. В последния момент обаче вратарят на канарчетата успя да захлупи топката пред връхлитащия Станислав Петков.
90 + 1 - Смяна в Ботев. Етоо влезе вместо Маркиньос.
90 - Ще се играят минимум 3 минути добавено време.
82 - Жълт картон за Кевин Янсон.
77 - ГОООЛ! Дориан Бабунски бележи страхотен гол и връща гостите в мача. Македонецът засече от въздуха центриране на Валери Христов.

59 - Смяна в Ботев Пловдив. Димитър Тонев влезе на мястото на Реда Рабей.
58-  Канарчетата бяха близо до трети гол. Маркиньос отново се озова сам срещу Костов и отправи удар под ъгъл, но вратарят се намеси и изби.
50 - ГОООЛ! Емануел Току с феноменален диагонален шут оплете топката в горния десен ъгъл на Костов за 2:0.

48 - Голям късмет на домакините. От чиста позиция влезлият на смяна Дориан Бабунски нацели гредата.
46- НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
45 - Край на първото полувреме.
32 - Вратарят  Костов се отличи с добро спасяване. Емануел Току изведе Маркиньос зад отбрана, бразилецът потърси далечния ъгъл, но вратарят на врачани с крак спаси.
29 - Неделев проби отдясно, преодоля лесно Сержиньо и пусна успореден пас, но Реда Рабей не успя да засече във вратата.
17 - Жълт картон за Реда Рабей.
11 - ГОООЛ! Маркиньос откри за домакините, след като преодоля вратаря Красимир Костов с удар от границите на пеналта. Тодор Неделев даде страхотна асистенция на бразилеца за попадението.
2 - Маркиньос вкара топката във вратата на гостите, но гол не бе зачетен, заради маркирана засада.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев – к, 10. Емануел Току, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон

Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 15. Джеймс Ето‘о, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 30. Иван Василев

Ботев Вр: 76. Красимир Костов – к, 18. Илия Миланов, 15. Мирослав Маринов, 21. Сержио да Силва, 6. Антонио Георгиев, 88. Йоан Бауренски, 9. Георги Николов, 23. Иван Митрев, 2. Валери Христов, 24. Стефан Гавраилов, 77. Мартин Николов

Резерви: 33. Христо Георгиев, 8. Станислав Петков, 11. Виктор Василев, 14. Антон Фасе, 20. Дориан Бабунски, 22. Диего Фераресо, 28. Красимир Тодоров

Съдия: Мустафа Шефкет