Ботев се спаси с 2:1 във Враца

Ботев (Пловдив) се спаси от изпадане и на теория, след като победе във Враца съименника си и пряк конкурент за оставане в елита с 2:1. Сега жълто-черните дори могат да погледнат към седмото място, което дава право на плейоф за участие в евротурнирите.

Без треньора си Азрудин Валентич канарчетата се добраха до трите точки, въпреки че губеха в 23-ата минута след гол на бившия техен нападател Валери Домовчийски. С попадение и асистенция се отчете македонецът Мите Цикарски. Македонецът подаде на Джонатан в 25-ата минута и той изравни. Цикарски донесе успеха на жълто-черните в 77-ата минута.

Голям дял да победата има и вратарят Георги Аргилашки, който при 1:1 спаси битата от бившето канарче Петър Атанасов дузпа.

КРАЙ НА МАЧА

90 + 1 - Смяна в Ботев. Бисер Бонев влиза вместо Шоколаров.
90 - Незачетен гол за Враца.
84 - Смяна в Ботев Пд - влиза Кристиан Добрев, излиза Цикарски.
77 - Мите Цикарски извежда Ботев напред - 1:2!

76 - Маркиньос излезе сам срещу Костов, но вратарят изби.
73 - Вратарят Георги Аргилашки спаси дузпа, бита от Петър Атанасов.
65 - Смяна в Ботев. Излиза Джонатан, влиза Реда Рабей.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
43 - Домакините направиха бързо нападение, а Н'Диайе видя вляво Петър Атанасов. Той шутира силно с десния крак, но не намери очертанията на вратата, пазена от Аргилашки.
34 - Даниел Генов и Домовчийски бързо пратиха кълбото до Юлиян Ненов. Крилото реши да заложи на изненадата и шутира в близкия ъгъл. Топката обаче намери външната част на мрежата на "канарчетата".
25 - ГОООЛ! Гостите изравниха резултата в Северозапада по-малко от 90 секунди след допуснатия гол от врачани. Топката бе центрирана от свободен удар, а Мите Цикарски се пребори с глава за спорна топка и я прати на пътя на Джонатан. Той шутира и се реабилитира за грешката си, която допусна при попадението на домакините.
23 - ГОООЛ! Валери Домовчийски открива. Джонатан загуби топката при изнасянето ѝ, а Петър Атанасов нахлу вляво и комбинира с Даниел Генов. Нападателят на врачани стреля, а Аргилашки отрази удара му, но при добавката Домовчийски не сбърка.
17 - Юлиян Ненов опита удар от дистанция с левия крак, ала изключително неточен.
13 - Атанас Зехиров проби отдясно и центрира в наказателното поле на Ботев Пловдив към Валери Домовчийски, но Станислав Работов с глава продължи топката към тази на Домовчийски и след двоен рикошет излезе аут.
НАЧАЛО НА МАЧА
БОТЕВ ВР: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 18. Илия Миланов, 77. Мартин Николов, 23. Христо Златински, 24. Алассане Н Диайе, 94. Юлиан Ненов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски, 9. Даниел Генов;

БОТЕВ ПД: 33. Георги Аргилашки, 2. Джонатан Перейра, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Хосе Мартинс, 10. Славчо Шоколаров, 21. Емануел Току, 24. Кевин Янсон, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 28. Филип Филипов