64

Ботев се размина с победата в добавеното време на мача с Берое

Берое и Ботев Пловдив завършиха 1:1 в мач от Първа лига на стадиона под Аязмото. Бароан вкара за 0:1 в 50-ата минута.  Мачът се игра при проливен дъжд в по-голяма част от времето. "Жълто-черните" допуснаха изравняване в редовното време и така се лишиха от първа победа за сезона.

В 33-ата минута домакините поискаха дузпа след съприкосновение между Па Конате и Траоре в наказателното поле, но Никола Попов бе категоричен, че няма основание да отсъди такава

ГОЛ ЗА БОТЕВ В 50-АТА МИНУТА! Рой Херман проби отдясно, навлезе в наказателното поле и стреля с левия крак, но право в ръцете на Караджов. Отбитата топка достигна в Бароан, който със силен шут с левия крак простреля мрежата на домакините.

Херман опита изненадващ удар от границите на наказателното поле в 56-ата минута, но топката срещна дясната греда.

От Берое претендира ха за дузпа след съприкосновение между Херман и Тункара в 65-ата, но Попов не отсъди нищо.

Четири минути добавено време.

В първата Берое изравни - 1:1! След постепенна атака Серкан Юсеин подаде към Тунагара, който от около 25 метра със страховит шут с десния крак прати топката в сглобката на вратата.

БОТЕВ Пловдив 1:1

0:1 Антоан Бароан 50, 1:1 Абубакар Тунгара 90+1

БЕРОЕ (4-2-3-1): 1. Караджов, 2. Стоянов, 3. Пиргов, 14. Николов, 6. Руи Педро, 8. Юсеин, 13. Анисе, 16. Мечев, 10. Тунгара, 11. Траоре, 9. Луизиньо

БОТЕВ ПД (3-4-2-1): 13. Ханкич, 2. Херман, 4. Генев, 44. Пунчец, 18. Супрайен, 3. Конате, 6. Мертенс, 22. Рабей, 28. Ману, 10. Току, 11. Бароан

СЪДИЯ: Никола Попов