64

Ботев счупи каръка с победа над Хебър в София

Хебър загуби от Ботев (Пловдив) с 1:2 мача си от 16-ия кръг на efbet Лига. Мачът е на националния стадион "Васил Левски" в столицата. Антоан Бароан бе точен от дузпа за Ботев в 27-ата минута.  Хлеб Бухал изравни в 58-ата минута с удар от 10-ина метра. Виктор Генев с глава фиксира крайното 2:1 за Ботев в 80-ата минута.

Страхотно положение за Хебър в 23-ата минута. След изпълнение на тъч, Хамдиев изведе Марсел сам срещу вратаря Ханкич, но бившият играч на Локо Пд стреля високо в облаците.

Дузпа за Ботев - 27-ата минута. Брахими напредна отдясно в пеналта, вратарят Дебърлиев излезе да го пресрещне, опита да избегне контакта, но дузпата е факт. Антоан Бароан вкара безпроблемно в обратния ъгъл за 0:1.

Гол за Хебър - 58 минута. Хлеб Бухал получи хитро подаване от Божуркин, който навлезе в наказателното поле. Бухал не се замисли и стреля покрай Хидайет Ханкич.

Греда за Ботев - 72 минута. Николай Минков получи добър пас на далечната греда, но той не успя да прати топката в опразнената врата.

Гол за Ботев - 80 минута. Виктор Генев изпревари вратаря Дебърлиев при центриране от корнер и с глава прати топката в мрежата за 1:2.

След гола си Генев изтича пред централната трибуна, където отпразнува попадението със сина си.

Хебър - Ботев Пловдив 1:2

0:1 Антоан Бароан 27-дузпа, 1:1 Хлеб Бухал 58, 1:2 Виктор Генев 80

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 5. Мартин Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел. 27. Роберт Мазан, 8. Алехандро Гарсия, 3. Богомил Божуркин, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт, 98. Георги Търтов, 77. Октай Хамдиев

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 22. Реда Рабей, 23. Димитър Тонев, 24. Йеспер ван Хеертум, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец