Ботев с първа точка при Валентич след 2:2 от 0:2 ВИДЕО

Отборът на Ботев живна след конфузната загуба от Арда в първия пролетен кръг като измъкна точка с 2:2 при гостуването си на Царско село. Канарчетата изоставаха с два гола пасив четвърт час преди края, но намериха сили да се вдигнат и да стигнат до ремито. Попадение на Еспиноза дълбоко в добавеното време спаси от резил гостите срещу домакините на подобието на стадион край столичното Околовръстно шосе. Това бе и първа точка за жълто-черните при новия старши треньор Азрудин Валентич.

Канарчетата започнаха неоправдано плахо и в 19-ата минута логично инкасираха гол. Мощен шут на Дилан Мартенс се отби в горната греда, а притичалият  Димитър Костадинов необезпокояван опъна мрежата зад Георги Аргилашки. В 58-ата минута домакините удвоиха, след като Аргилашки изби центриране на Стефан Кристов в крака на Андерсон, който удвои.

Чест прави на жълто-черните, че намериха морални сили да се вдигнат и да стигнат до равенството. Първо Атанас Илиев намали в 74-ата минута. В четвъратата минута от петте добавени от съдията Железов гостите изравниха резултата в София. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Еспиноса спря с гърди и отправи удар с десния крак, който бе неспасяем за Пласид.

КРАЙ НА МАЧА

90 + 3 - ГОООЛ! Еспиноза изравни. Филип Филипов центрира в наказателното поле, а Еспиноса спря с гърди и отправи удар с десния крак, който бе неспасяем за Пласид.
87 - Еспиноза вкара топката в мрежата на Пласид, но е маркирана засада и гол не е зачетен.
74 - ГОООЛ! Атанас Илиев връща Ботев в мача с топовен шут от 5 метра.

65 - Реферът Железов спести втори жълт картон на Кавдански.
64 - Най-чистото положение за Ботев! Янсон от фаул удари сглобката на гредата зад Пласид.
63 - Втора смяна в Ботев. Еспиноза влиза вместо Младеновски.
57 - ГОООЛ! Андерсон удвоява преднината на Царско село!

54 - Смяна в Ботев. Салиф Сисе влезе вместо Славчо Шоколаров.
47 - Хубав рейд на Димитър Тонев, но шутът му бе встрани от вратата на Пласид.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

43 - Спряха голова атака на Атанас Илиев с много съмнителна засада.
35 - Силен шут на Току от 20 метра мина на сантиметри от левия дирек на Пласид.
33 - Остро центриране на Филипов, но Даскалов изби с глава, а ударът на Шоколаров бе спасен от вратаря на домакините Джони Пласид.

19 - ГОООЛ! Дилан Мертенс отправи мощен удар от границата на наказателното поле, а Аргилашки блокира топката и я прати в напречната греда. Тя се върна в Димитър Костадинов, който отблизо я търкулна във вратата на Аргилашки.
15 - Иван Бандаловски вкарва топката в мрежата на Ботев, но гол не е зачетен, тъй като е маркирана засада.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
ЦАРСКО СЕЛО (4-4-2): 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 14. Христо Попадийн, 93. Иван Бандаловски, 17. Реян Даскалов, 6. Антонио Георгиев, 25. Дилан Мартенс, 20. Димитър Костадинов, 11. Андерсон Кордейро, 9. Стефан Христов, 8. Панайотис Лука
Старши треньор: Л. Пенев

БОТЕВ ПД (3-4-2-1): 33. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 5. Марио Младеновски, 4. Виктор Генев, 24. Кевин Янсон, 28. Филип Филипов, 10. Славчо Шоколаров, 23. Димитър Тонев, 22. Реда Рабей, 21. Емануел Току, 9. Атанас Илиев
Старши треньор: А. Валентич

СЪДИЯ: Валентин Железов