Ботев с първа победа при Валентич след 3:2 с ЦСКА 1948 ВИДЕО

Ботев (Пловдив) победи ЦСКА 1948 с 3:2 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Това е първи успех на жълто-черните под ръководството на новия си треньор Азрудин Валентич. Па Конате сляд самостоятелен пробив по лявото крило вкара, промушвайки се между четирима защитника на столичани в 16-ата минута. Атанас Илиев вкара втори гол в 29-ата след разкошен пас на Димитър Тонев.

Галин Иванов върна едно попадение за 2:1 в 69-ата минута с удар от големия пеналт. Три минути преди края Атанас Илиев вкара втория си гол в мача след пас на Току.

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 1:0!! 16 МИНУТА! Бившият футболист на Розенборг Па Конате демонстрира непримиримост и се пребори за топката с Венци Василев. Последва страхотен негов рейд, който премина между Марин и Сашо Алекандров, за да завърши с удар под плонжа на пробвалия се да го блокира вратар Дани Наумов.

Страхотно изпълнение на Димитър Митков. Младокът врътна ефектна ала пиола след избита от Работов топка, но вратарят Аргилашки изчисти в корнер в 26-ата минута. След неговото изпъление Георги Русев бе оставен в сам в близост до Аргилашки, но прати топката над напречната греда.

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 2:0!! 29 МИНУТА! Атанас Илиев получи страхотно извеждащо подаване зад защитата от Димитър Тонев и с левия крак вкара третия си гол в последните два мача за жълто-черните.

56 минута. Пускането в игра на Васил Шопов в игра за ФК ЦСКА 1948 веднага донесе освежаване в предните позиции на гостите. Именно играчът с №10 отправи отлично центриране за непокрития на далечната греда Денислав Александров. Крилото обаче не съумя да шутира точно, пращайки кълбото във външната част на мрежата.

ГООЛ ЗА ЦСКА 1948!! 2:1!! 69 МИНУТА! Денислав Александров получи топката с гръб към вратата в наказателното поле на Ботев. Крилото изработи отлична ситуация за връхлитащия Галин Иванов, който с удар от големия пеналт вкара в десния ъгъл на вратата, пазена от Аргилашки.

ГООЛ ЗА БОТЕВ!! 3:1!! 87 МИНУТА! Атанас Илиев вкара втория си гол в мача с удар от големия пеналт. Току отдясно, този път с десния крак, успя да достави топката до голаджията на жълто-черните, който не сбърка.

ГООЛ ЗА ЦСКА 1948!! 3:2!! 94 МИНУТА! Ангел Бастунов засече топката с глава необезпокояван в наказателното пол, тя мина под плонжа на Аргилашки, който не wспя да я задържи прeд голлинията.

Ботев - ЦСКА 1948 3:2

1:0 Па Конате 16, 2:0 Атанас Илиев 29, 2:1 Галин Иванов 69, 3:1 Атанас Илиев 87, 3:2 Ангел Бастунов 90+4

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Виктор Генев, Станислав Работов (90 Кевин Янсон), Па Конате, Реда Рабей, Димитър Тонев (64 Славчо Шоколаров), Мишел Еспиноса, Емануел Току (90 Бисер Бонев), Хосе Маркос-Маркиньос (64 Мите Цикарски), Атанас Илиев (90 Марио Младеновски);

ЦСКА 1948: Даниел Наумов, Александър Александров, Венцислав Василев, Лазар Марин, Ангел Лясков, Ивайло Чочев, Серкан Юсеин, Галин Иванов, Георги Русев, Денислав Александров, Димитър Митков;