Ботев с класика срещу Царско село, Атанас Илиев с два гола

Наградиха Тодор Неделев за най-красив гол в Първа лига за 2020 година

Ботев победи Царско село с 3:0 в последната си контрола преди старта на пролетния дял от Първа лига. Мачът се игра на базата в Коматево. Атанас Илиев вкара за 1:0 в 34-ата минута, а Панайотис Лука три по-късно си вкара автогол. Илиев добави второ попадение за 3:0 в 54-ата минута.

Панайотис Лука с първи точен удар за гостите от Царско село в 20-ата минута. Добро спасяване на Янко Георгиев. След грешка в отбраната, Кевин Янсон загуби топката малко преди центъра на терена, последва контра за гостите. След центриране отдясно топката бе сложена а главата на Лука, който от задна греда се извиси, но Георгиев бе на точното място и парира удара.

Смяна в състава на Ботев в 29-ата минути. На мястото на  контузения Кристиан Добрев влиза Бисер Бонев.

Ботев поведе в резултата в 34-ата минута след красив гол с глава на Атанас Илиев. При една от бързите си атаки по дясното крило Филипов центрира и сложи топката на главата на тарана на Ботев, който не пропусна да забие кълбото в горната лява сглобка за 1:0

180 секунди по-късно авансът на Ботев бе удвоен. След центриране от пряк свободен на Шоколаров кипърецът Панайотис Лука засече топката с глава, която изненада чернокожия страж и влетя в мрежата за 2:0.

На почивката Тодор Неделев бе награден с приза за най-красив гол у нас за 2020 година.

Две смени в Ботев на почивката. на вратата вместо Янко Георгиев застава Георги Аргилашки, а Па Конате заменя Салиф Сисе.

Отново Атанас Илиев - 3:0!  Филипов напредна по дясната зона и успя да поеме пас по въздуха, като без да се бави пусна по земя към връхлитащия Илиев. Той технично прати топката по земя в близкия ъгъл за 3:0 в 54-ата минута.

Смяна в Ботев - 80 минута. Вместо Шоколаров на терена се появява каращият проби новежец Анвар Елиунуси .

Ботев Пловдив - Царско село 3:0

1:0 Атанас Илиев 34, 2:09 Панайотис Лука 37-автогол, 3:0 Атанас Илиев 54

БОТЕВ: 1 Янко Георгиев (46 - 33 Георги Аргилашки), 28 Филип Филипов, 4 Виктор Генев, 25 Станислав Работов, 26 Мите Цикарски (65 - 79 Атанас Чернев), 24 Кевин Янсон, 10 Славчо Шоколаров (80 - Анвар Елиунуси ), 22 Реда Рабей, 11 Кристиан Добрев (29 - 18 Бисер Бонев), 9 Атанас Илиев, 17 Салиф Сисе (46 - 3 Па Конате)

ЦАРСКО СЕЛО:  Джони Пласид, Ивайло Марков, Мартин Кавдански, Иван Бандаловски, Христо Попадийн, Лъчезар Балтанов,  Димитър Костадинов, Дилан Мертенс, Андерсон, Стефан Христов, Панайотис Лука