Ботев продължи с невзрачната игра, клекна 3:1 пред Морето

Черно море победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в мач от групата от седмо до десето място на Първа лига. Така жълто-черните от Пловдив са на 16 точки от моряците и вече и на теория нямат шанс за седмото място, даващо право на бараж за евротурнир.

Любопитното е, че в титулярния състав на жълто-черните треньорът Валентич не е включил нито един от юношите на отбора.

Родриго налу в наказателното поле, опита удар, топката мина през няколко играчи, получи се рикошет в крака на Младеновски и кълбото влетя в мрежата за 1:0 още в 3-ата минута на мача.

Минута по-късно Филип Филипов дръпна леко Родриго в наказателното поле и съдията Занев отсъди дузпа. Зад топката застана потърпевшият и без проблеми вкара  за 2:0.

Четвърт час след началото на срещата Ботев се върна в играта. Атанас Илиев получи от Маркиньос между двама, напредна, Стефан Станчев се опита да се намеси в наказателното поле, но се препъна и нападателят стреля за 2:1.

Черно море повежда с 3:1 в 35-ата минута, след като Зе Гомеш засече подаване в наказателното поле, стреля пред погледа на Филипов, който се опита да го спре, но без успех - топката е в мрежата.

Четири минути преди почивката Ботев остават с човек по-малко на терена. Мизерията за Филип Филипов и треньора Валентич е пълна, след като крайният бранител на жълто-черните получава втори жълт картон за нарушение срещу Илиан Илиев-младши. Филипов има вина и за два от головете.

63-та минута, официално предупреждение за треньора на Ботев Азрудин Валентич за невъздържано поведение край страничната линия.

Черно море - Ботев Пловдив 3:1

1:0 Младеновски 3-автогол, 2:0 Родриго 5-дузпа, 2:1 Атанас Илиев 25, 3:1 Зе Гомеш 35

Черно море: 22. Георги Георгиев, 6. Виктор Попов, 5. Стефан Станчев, 28. Влатко Дробаров, 2. Цветомир Панов, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 72. Родриго, 20. Зе Гомеш

Ботев: 33. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Марио Младеновски, 7. Хосе Мартинс (46 - 3 Па Конате), 9. Атанас Илиев (77 - 17 Салиф Сисе), 13. Мишел Еспиноза (87 - 14 Бисер Бонев), 21. Емануел Току (87 - 79 Атанас Чернев), 22. Реда Рабей, 26. Мите Цикарски (46 - 25 Станислав Работов), 28. Филип Филипов, 10. Славчо Шоколаров