61

Ботев поведе в класирането след 2:1 над Берое

Ботев поведе в класирането на Ефбет Лига след победа с 2:1 над Берое. Канарчеатата набраха 17 точки и са с две пред Лугодорец, който обаче е с два мача по-малко. Емануел Току и Па Конате вкараха за жълто-черните, а за заралии дълбоко в добавеното време се разписа Александър Цветков. Тимът на Азрудин Валентич продължава с убедителната си серия от 5 успеха от пет мача на свой терен в Коматево.

Ботев създаде първата опасност в мача в 20-ата минута, когато Маркиньос отправи удар, но Нордин Бекер се намеси и спаси. Берое можеше да поведе в резултата в 33-ата минута, когато Александър Василев центрира в наказателното поле, където Алиун Фал стреля с глава, а топката срещна десния стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Кийлън Лебон центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив в 41-ата минута, след което Умар Сако стреля с глава, но встрани от левия стълб на вратата на Георги Аргилашки.

Ботев направи сериозен пропуск в 52-ата минута, когато след центриране в наказателното поле на Берое, Па Конате стреля, но топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бекер, а след това нидерландецът улови топката.

Берое организира добра атака в 61-ата минута, когато Лебон комбинира с Абубакар Тунгара, който напредна и стреля, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Ботев пропусна много добра възможност в 62-ата минута, когато Маркиньос развинти отбраната на Берое и подаде към Антоан Бароан, който стреля, но много неточно.

Канарчетата направиха страхотен пропуск в 65-ата минута, когато Николай Минков центрира в наказателното поле на Берое, където Александър Цветков увисна, топката отскочи от гърдите на Димитър Тонев и попадна на пътя на Па Конате, който отблизо стреля над напречната греда в аут.

Жълто-черните поведоха в 70-ата минута. Емануел Току стреля от дистанция, топката срещна левия стълб на вратата на Нордин Бекер и влезе във вратата му.

Александър Василев отправи удар от разстояние в 77-ата минута, но право в ръцете на Георги Аргилашки.

Берое пропусна да изравни резултата в 81-ата минута. Тунгара подаде към Илиян Стефанов, който продължи за Кукула, но нападателят не успя да засече топката отблизо.

Канарчетата стигнаха до втори гол в 85-ата минута. Маркиньос центрира в наказателното поле на Берое, където Па Конате бе изпуснат от Стив Фуртадо и прати топката в опразнената врата.

Берое реализира почетен гол в третата минута на добавеното време на срещата, когато Стив Фуртадо центрира от корнер в наказателното поле на Ботев Пловдив, където Умар Сако продължи към Александър Цветков, който отблизо прати топката във вратата на Георги Аргилашки.

Ботев Пд – Берое 2:1

1:0 Емануел Току 70'

2:0 Па Конате 85'

2:1 Александър Цветков 90+3'

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки – 17. Николай Минков, 25. Станислав Работов (60' - 28. Филип Филипов), 4. Виктор Генев, 3. Па Конате – 24. Кевин Янсон, 6. Дилан Мертенс (81' - 27. Атанас Чернев) – 10. Емануел Токъ, 8. Тодор Неделев, 7. Маркиньос – 11. Антоан Бароан (64' - 23. Димитър Тонев)

резерви: 90. Хидайет Ханкич, 30. Иван Василев, 34. Пламен Цончев, 35. Джеймс Ето'о

старши треньор: Азрудин Валентич

Берое: 1. Нордин Бакер – 20. Стив Фуртадо, 5. Умар Сако, 26. Камен Хаджиев, 19. Александър Василев – 17. Реян Даскалов, 6. Александър Цветков, 30. Серкан Юсеин (78' - 8. Илиян Стефанов), 27. Абубакар Тунгара – 21. Кийлън Лебон (68' - 99. Умар Камара), 11. Алиун Фал (68' - 7. Кукула)

резерви: 12. Иван Гошев, 2. Джуниет Али, 4. Христо Митев, 16. Симеон Мечев

старши треньор: Петър Колев

съдия: Георги Иванов

КРАЙ НА МАЧА
90 + 3 - ГОООЛ! Александър Цветков прави загубата на Берое по-почетна с гол дълбоко в добавеното време.
90 - Ще се играят минимум 3 минути добавено време.
85 - Па Конате удвоява за Ботев. Маркиньос с перфектно центриране намери Па Конате, който от движение едва не скъса мрежата на неудачно излезлия Бекер.
70 - ГОООЛ! Емануел Току откри с удар, при който топката се отби в левия дирек на Бекер и влезе в мрежата му.

65 - Па Конате от 3 метра не успя да вкара, след като получи пас от Тонев.
62 - Чисто положение пред Бароан, но той пропусна, а след това се контузи и бе сменен от Димитър Тонев.
61 - Тунгара се стрелна към пеналта, но би слабо и Аргилашки спаси.
60 - Смяна в Ботев. Азрудин Валентич пусна Филип Филипов на мястото на Работов, който няколко пъти сбърка.
52 - Малшанс за Ботев. Па Конате от 7 метра би в левия дирек на Нордин Бакер.
48 - Работов позволи Лебон да му отнеме топката, но Мертенс с шпагат ликвидира головата опасност.
47 - Удар от 35 метра на Неделев, но вратарят Бакер улови.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ

На прибиране към съблекалнята Антоан Бароан скочи на съотборника си Маркиньос, но останалите бързо ги разтърваха и не се стигна до меле. През първото полувреме между двамата играчи на Ботев също припламнаха искри.
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ
41 - Нова опасност пред вратата на Ботев. Омар Сако с глава от малкия пеналт стреля на сантиметри от левия дирек.
33 - Късмет за Ботев. Удар с глава на Фал се отби в десния дирек на Аргилашки.
30 - За половин час двата отбора не създадоха чисто положение. Най-интересното до този момент са петте корнера, които гостите изпълниха.
2- Опасна атака на Тунгара, но не намери свободен съотборник в пеналта.
1 - НАЧАЛО НА МАЧА
Преди началото на срещата Тодор Неделев беше получи фланелка за своя мач номер 200 в елита на България. Тя му беше връчена от друга легенда на "канарчетата" - Атанас Пашев.