64

Ботев поведе на Славия, но после подведе феновете си и отпадна за Купата

Славия победи Ботев (Пловдив) с 2:1 в двубой от 1/8-финалите на Sesame Купа на България.  Пловдивчани поведоха в резултата, но после нямаха абсолютно никакви аргументи, с които да покажат, че заслужават да не отпаднат. Двубоят бе на стадион “Александър Шаламанов”.

Грешка в защитата на Славия, неудобно върната топка от Попадийн към Вуцов изненада вратаря, той не я улови, тя попадна в Бароан, който я прти към вратата, Елвис Ману бе на точното място и на метър от голлинията вкара за 0:1 в 16-ата минута.

120 секунди по-късно Иван Минчев изведе Кристиан Добрев очи в очи с Ханкич и бившият играч на Ботев безпроблемно вкара за 1:1 в долния десен ъгъл на вратата.

Напрежението на терена расте. Ханкич пробва да изкара жълт картон на Виячки - след като хвана топката, последва контакт и  вратарят се отъркули на тревата. Малко вербални атаки между рефера  и играчи на Ботев и играта продължи.

Леко сдърпване между състезатели на двата отбора при прибирането им в тунела, но всичко се успокоява без намеса на охраната.

Жълти картони 1/0

Седем минути след почивката Славия излиза напред в резултата. Пунчец сбърка в подаването, топката попадна в Кемело Нгуена, той финтира Генев и с премерен удар по земя от големия пеналт вкара безпроблемно за 2:1.

ДУЗПА ЗА СЛАВИЯ! Уникално геле на Галин Иванов от бялата точка в 71-ата минута. Супрайен фаулира с неадекватен шпагат Кристиан Добрев в ъгъла на пеналта. Галин Иванов се нагърби да изпълни дузпата. Опита да прати топката в центъра на вратата с анемичен удар, Ханкич не мръдна и изби коженото кълбо.

Попадение на Бароан в 83-ата минута бе отменено заради засада. Ману пое топката и вместо да шутира към вратата, реши да подава към Бароан, който бе в очевадна засада.

СЛАВИЯ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 2:1

0:1 Елвис Ману 16, 1:1 Кристиан Добрев 18, 2:1 Кемело Нгуена 52

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 17. Ерол Дост, 93. Кемело Нгуена, 73. Иван Минчев, 11. Кристиан Добрев, 33. Галин Иванов, 8. Емил Стоев;

Ботев: 13. Хидайет Ханкич, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 6. Дилан Мертенс, 7. Мохамед Брахими, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 28. Елвис Ману, 44. Роберто Пунчец