64

Ботев поведе на ЦСКА 1948, но накрая домакините ликуваха

ЦСКА 1948 победи  Ботев (Пловдив) с 2:1 в поредна среща от групата, която ще излъчи отбора, койщо ще се бори на бараж за участие в европейските клубни турнири. Пловдивчани поведоха в резултата след почивката, но великодушно позволиха на съперниците си да победят.

В последната минута на палувремето Янис Карабельов и Мартин Секулич комбинираха добре на границата на наказателното поле, а хърватинът стреля с левия крак, но нацели десния страничен стълб.

Пет минути след почивката Ботев поведе в резултата чрез Кристиан Нвачукву. Младокът получи удобна топка на големия пеналт, елиминира Реян Даскалов и с отменен удар прати топката в мрежата.

Пишчевич с глава изравни резултата в 80-ата минута след центриране на Педриньо. Голмайсторът си възползва от факта, че го пази дребничкият Укаки и прати топкатахв далечния ляв гъгъл на вратата, пазена от Игонен.

Неделко Пишчевич вкарва второ попадение за домакините, отново с глава. След центриране от корнер Джон Емануел изостана в борбата за висока топка и това се оказа фатално- 2:1 за  ЦСКА 1948.

ЦСКА 1948 - Ботев Пловдив 2:1

0:1 Кристиан Нвачукву 50, 1:1 Пишчевич 80, 2:1 Пишчивич 90+1

ЦСКА 1948:  Петър Маринов, 3. Росен Божинов, 7. Талис, 8. Педриньо, 10. Радослав Кирилов (К), 14. Теодор Иванов, 15. Симеон Василев, 17. Никола Илиев, 22. Реян Даскалов, 25. Евгений Сердюк, 99. Марио Топузов;

БОТЕВ (ПД): 32. Матвей Игонен, 3. Джон Емануел, 4. Ехидже Укаки, 9. Мартин Секулич, 14. Фаустас Степонавичюс, 18. Димитър Папазов, 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (К), 40. Кристиан Нвачукву, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев.