Ботев победи Берое с два гола на Атанас Илиев

Ботев (Пловдив) победи Берое (Стара Загора) с 2:1 в контрола, която се игра на помощния терен на базата в Коматево. Атанас Илиев даде преднина на канарчетата в 4-ата минута. Ибрахима Конте изравни от дузпа в 14-ата. Също от дузпа, 4 минути преди почивката Атанас Илиев вкара за 2:1.

В 4-ата минута Ботев поведе в резултата с гол на нападателя Атанас Илиев. Той бе намерен с дълго подаване от Кевин Янсон, при което Теди Мезаг се размина с топката. Илиев остана очи в очи със стража Василев и с хладнокръвие реализира.

Спряганият за нов трансфер в Ботев норвежец Анвар Елиунуси (вдясно) наблюдава контролата на Ботев с Берое

В 14-ата минута Берое получи правото да изпълни дузпа. Кевин Янсон подходи разконцентрирано към една топка, след което фаулира Еривалдо. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Ибрахима Конте, който прати Аргилашки в обратния ъгъл за 1:1.

Четири минути по-късно Георги Ангелов се извиси в наказателното поле и нацели страничната греда с хубав удар с глава.

В 41-ата минута и Ботев получи дузпа за игра с ръка на Илиас Хасани в наказателното поле. Бранителят блокира центриране на Мите Цикарски от левия фланг, което беше достатъчно на главния съдия Владимир Вълков да посочи бялата точка. Зад топката застана Атанас Илиев, който също прати Християн Василев в обратния ъгъл.

В 58-ата минута Георги Ангелов се размина с топката при изчистване от страна на защитата на Ботев. Това позволи на Атанас Илиев да се отскубне сам срещу влезлия на почивката Душан Перниш. Вратарят на гостите обаче успя да блокира удара на нападателя.

Иван Василев замени Атанас Илиев на върха на атаката на Ботев в 64-ата минута. Шест по-късно Стефан Попов замени Бисер Бонев.

В 78-ата минута Гаюс Макута получи втори жълт и респективно червен картон след грубо нарушение срещу Славчо Шоколаров. Преди това Макута участваше в сериозно спречкване между двата тима при ново нарушение. Мястото му в игра беше заето от Георги Динков.

85 минута - излизат Кевин Янсон и Реда Рабер, а на тяхното място влизат Атанас Чернев и Димитър Пройчев.

БОТЕВ - БЕРОЕ 2:1
1:0 Атанас Илиев 4, 1:1 Ибрахима Конте 14-дузпаь 2:1 Атанас Илиев 41-дузпа

БОТЕВ: Георги Аргилашки, Филип Филипов, Станислав Работов, Виктор Генев, Кевин Янсон, Мите Цикарски, Бисер Бонев, Славчо Шоколаров, Реда Рабей, Салиф Сисе, Атанас Илиев

БЕРОЕ: Василев, Фуртадо, Мезаг, Ангелов, Василев, Макоута, Цветков, Еривалдо, Лебон, Конте, Бакалов