64

Ботев Пловдив завърши годината с минимална победа над Хебър

Ботев (Пловдив) победи Хебър с 1:0 в двубой от 20-ия кръг на efbet Лига. Мачът на стадион “Христо Ботев”бе ръководен от Георги Гинчев. Автор на победното попадение бе Антонио Перера в 56-ата минута след центриране на Ивелин Попов.

След силно изчистена топка от защитата на Ботев във 2. минута Мартин Секулич се пребори за топката, но ударът му към Игонен бе анемичен. Секунди по-късно отново стреля към вратата, но Игонен спаси удара му.

Шанс за Хебър в 32-ата минута. Атанас Кабов бе оставен пред големия пеналт, пробва шут с десния крак, но Ханкич успя да се разтегне и да избие топката, която влизаше под гредата ,в корнер.

Мачът е на почивка при резултат 0:0 заради добрите изяви на вратарите Ханкич и Игонен.

Шанс за Джеймс Етоо, който се озова сам срещу вратаря Игонен след пас на Ннади, но латвийският страж отрази слабия удар в 52-ата минута.

Гол за Ботев! Ивелин Попов центрира в пеналта след късо изпълнение на ъглов удар, топката кацна на главата на непокрития Антонио Перера, който я прати в левия ъгъл на вратата пазена от Игонен за 1:0.

Страхотен извеждащ пас от дълбочина на Ивелин Попов към Секулич, но латвийският вратар Игонен стигна първи до топката и ликвидира опасността.

На два пъти Секулич бе близо до гол, като при втория топката тупна на напречната греда след негов удар с глава в 72-ата минута.

Ботев Пловдив - Хебър Пазарджик 1:0

1:0 Антонио Перера 56

БОТЕВ: 1. Хидайет Ханкич, 9. Мартин Секулич, 10. Ивелин Попов, 15. Джеймс Ето‘о, 16. Самюел Акере, 20. Антонио Перера, 21. Точукву Ннади, 28. Янис Карабельов, 31. Уме Емануел, 38. Константинос Балоянис, 79. Атанас Чернев;

ХЕБЪР: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, . Стефан Цонков, 7. Георги Вълчев, 27. Роберт Мазан, 8. Карлос Охене, 84. Стилиян Тисовски, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов;

НАЧАЛО: 15:00 часа
СЪДИЯ: Георги Гинчев
СТАДИОН: "Христо Ботев", Пловдив