61

Ботев падна кротко от Славия с човек повече през втората част ВИДЕО

Ботев загуби гостуването си на Славия с 1:3, въпреки че помече от едно полувреме игра с човек повече. След спечелването на Купата на България в сряда наставникът на канарчетата Душан Керкез даде шанс за изява на доста от резервите си. Двубоят за жълто-черните бе воден от асистентът на наказания Керкез - Рафаел Ферейра. Те обаче не успяха да се преборият с бойкия тим на домакините, който доближи баража за участие в Лига на конференциите.

Белите събраха 43 точки на четвъртото място в групата, на две зад Арда и на три зад ЦСКА 1948, който за момента заема първата позиция, която дава право на участие в бараж. Ботев Пловдив не играе за нищо, освен за честта си до края на сезона, и се намира на второ място с 45 точки.

Домакините поведоха с гол на Тони Тасев в петата минута. В средата на първото полувреме Венцислав Керчев намери мрежата с глава. В 30-ата минута Мартин Секулич пропусна дузпа, но щастлив рикошет в краката на Мартин Георгиев отново прати топката при него и хърватинът отблизо я мушна зад Светослав Вуцов. В 78-ата минута Владимир Николов вкара страхотен гол след слалом покрай няколко защитници в жълто-черно. Трябва да се отбележи, че домакините бяха с човек по-малко през цялото второ полувреме, след като Георги Търтов беше изгонен с директен червен картон преди почивката.

СЛАВИЯ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:1
1:0 Тони Тасев 5', 2:0 Венцислав Керчев 22', 2:1 Мартин Секулич 30', 3:1 Владимир Николов

Състави:

Славия: 21. Светослав Вуцов – 98. Георги Търтов, 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев – 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (43' - 17. Ерол Дост), 73. Иван Минчев (К) (67' - 27. Емил Мартинов) – 7. Денислав Александров (68' - 8. Емил Стоев), 10. Владимир Николов (90'+2' - 9. Мартин Сораков), 88. Тони Тасев (68' - 33. Галин Иванов)

Резерви: 12. Николай Кръстев – 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 55. Ивайло Марков

Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 22. Даниел Кайзер – 4. Ехидже Укаку, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев (83' - 3. Джон Емануел), 18. Димитър Папазов - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (83' - 29. Нехемие Кинтунту), 30. Лъчезар Балтанов (К) (54' - 38. Консантинос Балоянис) - 14. Фаустас Степонавичюс (55' - 31. Уме Емануел), 9. Мартин Секулич, 40. Кристиан Нвачукву

Резерви: 32. Матвей Игонен – 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 43. Мирослав Георгиев, 46. Емил Найденов

Треньор: Рафаел Ферейра

Съдия: Георги Давидов

Червен картон: Георги Търтов (Славия)
Жълти картони: Тони Тасев, Денислав Александров, Ерол Дост (Славия), Лъчезар Балтанов, Константинос Балоянис, Атанас Чернев (Ботев Пловдив)