Ботев отпадна от ЦСКА 1948 за Купата с продължения ВИДЕО

Ботев Пловдив отпадна от ЦСКА 1948 в 1/8-финал за Купата на България след загуба с 1:2 (1:1 в редовното време) с продължения. Ивайло Чочев (16)  даде аванс на столичани с гол от дузпа. Новата покупка на жълто-черните Маркиньос (54) изравни с премерен шут от 20-ина метра. Димитър Митков отбеляза втори гол за столичани в 99-ата минута.

В 6-ата канарчетата бяха близо до гола, но Реда Рабей нямаше късмет. Славчо Шоколаров отне топката от Васил Шопов, след което подаде към Рабей. Новото попълнение на Ботев нанесе силен шут извън наказателното поле, който разтресе лявата греда.

Новият собственик на Ботев Антон Зингаревич (вторият отляво) отново е на трибуните в Коматево в очакване на първата официална победа на отбора му

В 16-ата минута ЦСКА 1948 откри головата сметка в мача след точно изпълнение на дузпа от страна на капитана в днешния мач Ивайло Чочев. До положението за 11-метровия наказателен удар се стигна след неразчетени действия на Марио Младеновски, който не избра най-подходящия момент да показва техника пред наказателното си поле. Той загуби топката, след което фаулира съперник.

Треньорът на Ботев Азрудин Валентич предприе две офанзивни смени в последните 10 минути на първото полувреме. На мястото на защитника Младеновски в игра влезе новото бразилско попълнение Маркиньос. Минута преди края вместо получилия контузия Сисе на терена се появи голмайсторът на жълто-черните Атанас Илиев.

Ужасяващ пропуск на Митков. Младокът изпусна на празна врата да довкара топката, след като Денислав Александров нацели напречната греда с далечен удар в 77-ата минута.

Мачът отива в продължения.

Смяна в състава на Ботев. Вместо контузения преди десетина минути Виктор Генев в игра влиза Атанас Чернев.

ЦСКА 1948 повежда с 1:2 в 99-ата минута. Александров центрира отляво от пряк свободен удар. Чернев изпусна Митков, който отклони топката във вратата на Аргилашки.