61

Ботев отново лидер с 3:1 над ЦСКА 1948 на Белия ВИДЕО

Ботев си върна лидерската позиция в Ефбет Лига с рутинна домакинска победа с 3:1 над ЦСКА 1948. С успеха си канарчетата изпревариха Лудогорец, който в неделя има гостуване на Левски в Подуяне. Маркиньос се разписа два пъти, а Тодор Неделев от дузпа добави още едно попадение. Голът за гостите вкара Галин Иванов. Жълто-черните са с пълен актив от шестте си двубоя в Коматево през този сезон, но все още търсят първите си три точки навън.

Срещата имаше особена интрига, тъй като начело на ЦСКА 1948 дойде любимеца на голяма част от феновете Николай Киров. Преди началото на мача Белия бе аплодиран горещо от запалянковците, което видимо го зарадва и той им отвърна подобаващо.

Канарчетата започнаха вихрено двубоя и в рамките на 360 секунди вкараха два гола, с които се оттеглиха на почивката. В 31-ата минута Неделев откри с точно изпълнена дузпа. Шест минути по-късно Маркиньос удвои с добавка. Червените се отчетоха с една греда на Крум Стоянов, а в добавеното време Супрайен от голлинията изби удар на Ивайло Чочев.

Гостите живната в началото на втората част и Галин Иванов намали. Жълто-черните обаче затвърдиха победата си в 67-ата минута с втори гол на Маркиньос, който дойде след страхотна тройна комбинация с Неделев и Па Конате

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос  , 8. Тодор Неделев  (77- 15. Джеймс Етоо), 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков (88-28. Филип Филипов), 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон
Резерви: 13. Хидайет Ханкич, 23. Димитър Тонев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 27. Атанас Чернев, 28. Филип Филипов, 15. Джеймс Етоо
Треньор: Азрудин Валентич

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 87. Симеон Петров (46- 9. Денислав Ангелов ), 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 77. Крум Стоянов , 18. Ивайло Чочев, 25. Георги Ангелов (89- 64. Владимир Гогов), 11. Денислав Александров (72- 61. Стелиян Добрев), 33. Галин Иванов  , 10. Георги Русев (62- 20. Ангел Бастунов)
Резерви: 1. Димитър Тодоров, 20. Ангел Бастунов, 9. Денислав Ангелов, 5. Михаил Минков, 19. Георги Господинов, 64. Владимир Гогов, 61. Стелиян Добрев
Треньор: Николай Киров

Съдия: Димитър Димитров

КРАЙ НА МАЧА

67 - ГООЛ! Маркиньос покачва на 3:1. Бразилецът направи двойно с Па Конате и засече в мрежата зад Наумов.
49 - ГОООЛ! Галин Иванов върна гостите в мача. Денислав Ангелов отне топката пред пеналта от Супрайен и след паса му Иванов опъна мрежата зад Аргилашки - 2:1.
НАЧАЛО НА ВТОРОТО ПОЛУВРЕМЕ
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ

45 + 1 - Късмет за Ботев. Супрайен от самата голлиния изби удар на Чочев.

38 - ГОООЛ! Маркиньос увеличава преднината на Ботев - 2:0.  Маркиньос засече с глава центриране от корнер. Топката се отби от напречната греда, но последва добавка на бразилеца. Георги Ангелов изчисти отколо голлинията на ЦСКА 1948, но след проверка с ВАР се видя, че топката е преминала с пълния си обем голлинията.

31 - ГОООЛ! Тодор Неделев откри за Ботев с точно изпълнена дузпа. Па Конате проби в наказателното поле, където беше съборен от Денислав Александров. Арбитърът посочи бялата точка, а ВАР потвърди решението му. Тодор Неделев не остави шансове на Даниел Наумов, пращайки го обратния ъгъл - 1:0.

17 - Вратарят Наумов отрази коварен удар на Реда Рабей.
14 - Ботев като по чудо се отърва от гол във вратата на Аргилашки. Крум Стоянов след двойно с Георги Русев центрира, а топката се отби в крака на Кевин Янсон и срещна левия дирек.
3 - Даниел Наумов с много веща намеса ликвидира голова опасност, след като изби в корнер удар на Па Конате.
1- НАЧАЛО НА МАЧА

Преди началото на мача треньорът на гостите Николай Киров бе аплодиран от феновете на Ботев, които са му благодарни за спечелената Купа на България преди 4 години.

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Виктор Генев, 7. Маркиньос, 8. Тодор Неделев – К, 10. Емануел Току, 11. Антоан Бароан, 17. Николай Минков, 18. Самюел Супрайен, 22. Реда Рабей, 24. Кевин Янсон

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов – К, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 77. Крум Стоянов, 18. Ивайло Чочев, 25. Георги Ангелов, 11. Денислав Александров, 33. Галин Иванов, 10. Георги Русев

Ботев Пловдив посреща ЦСКА 1948 в откриващия мач от 10-ия кръг на efbet Лига. Двубоят на стадиона в „Коматево“ започва в 17:30 часа и ще може да го проследите на живо с dsport.

Преди първия съдийски сигнал „канарчетата“ са на второто място в класирането с актив от 18 точки, наравно с лидера Славия. ЦСКА 1948 пък е 10-и с 8 пункта.
За последно двата отбора премериха сили март, когато в мач от родния шампионат Ботев Пловдив стигна до крайния успех с 3:2 у дома.