Ботев обърна Гигант след две догонвания в резултата

Ботев Пловдив удари с 4:2 над Гигант Съединение в контрола, играна в Коматево. Спарингът бе неофициален дебют за треньорския тандем Петър Пенчев - Георги Онов, който ще води жълто-черните след напускането на Ферарио Спасов. Гостите оказаха сериозна съпротива, като на два пъти успяха да поведат в резултата. Участие в проверката взеха множество юноши от школата на канарчетата.

В 9-ата минута след неразбирателство между Филип Филипов и Георги Аргилашки защитникът изведе нападател на сините на празна врата и той опъна мрежата. В 21-ата минута Атанас Илиев се обърна отлично в наказателното поле, освободи се от бранител и пусна успореден на голлинията пас към юношата Иван Василев, който с шпагат изравни.

Гостите за втори път поведоха в резултата в 40-ата минута с изстрел от  границите на пеналта. Малко след това обаче Атанас Илиев поправи мерника си и отблизо изравни – 2:2.

Само две минути след началото на втората част жълто-черните поведоха след добра триходова акция. Димитър Пройчев получи в средата на терена и пусна към Иван Василев, а нападателят продължи към Атанас Илиев. Голаджията напредна и с плътен удар в далечния ъгъл реализира втория си гол за 3:2. След час игра Петър Пенчев извърши множество смени, като в игра се появиха кадри от школата на клуба. Крайният резултат бе оформен в 76-ата минута, когато роденият през 2003 година Юсеин Касов бе точен от дузпа.

СТАРТОВ СЪСТАВ НА БОТЕВ ПД: Г. Аргилашки, Ф. Филипов, Ат. Чернев, В. Генев, Пл. Цончев, М. Еспиноса, М. Цикарски, Маркиньос, Сл. Шоколаров, Ив. Василев, Ат. Илиев