64

Ботев надигра ЦСКА-София, но не си повярва и падна с 3:2

ЦСКА-София победи Ботев (Пловдив) с 3:2 в мач от 11-ия кръг на efbet Лига. Без съмнение това бе мачът на седмицата. Ботев играха добре, но не си повярваха, че могат да спечелят.

Възможност за гостите! В 15-ата минута Маркиньос получи извеждащ пас сам срещу вратаря и стреля, но Бусато спаси.

ЦСКА-София успяха да открият след като Брадли Мазику центрира отляво към Жорди Кайседо, който отблизо се извиси и засече с глава за 1:0.

Грешка на Мазику при изчистване, можеше да струва изравнително попадение в 43-ата минута. Топката достигна до Па Конате, който сам в наказателното поле, наложи излизането на Бусато, който улови и сложи край на опасността.

Ботев вкара в 68-ата минута, но попадението не е признато заради засада! Маркиньос получи извеждащ пас, в първия момент се засуети, но след това вкара топката покрай вратаря. Страничният съдия сигнализира за засада. ВАР потвърди решението!

70 секунди по-късно Жорди Кайседо се откъсна сам срещу Аргилашки и с плътен удар вкара в близкия ъгъл - 3:0.

Тодор Неделев вкара от дузпа, осъдена за нарушение срещу Маркиньос в 79-ата минута. Реферът Давидов я потвърди с ВАР.

Димитър Тонев вкара топката в мрежата след като бе намерен отлично от Па Конате и връща Ботев в мача - 3:2 в 84-ата минута.

ЦСКА-СОФИЯ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:2

1:0 Жорди Кайседо 42, 2:0 Георги Йомов 72, 3:0 Жорди Кайседо 74, 3:1 Тодор Неделев 79-дузпа, 3:2 Димитър Тонев 84

ЦСКА - СОФИЯ: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 29. Лам, 18. Мазику, 24. Мухар, 15. Вион, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Аргилашки, 3. Па Конате, 4. Генев, 6. Мертенс, 7. Мартинс, 8. Неделев, 10. Току, 17. Минков, 18. Супрайен, 22. Рабей, 24. Янсон